Warsztaty debat oksfordzkich - zgłoszenia szkół do 7 marca 2018 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach debat oksfordzkich realizowanych na Wydziale Politologii UMCS w Lublinie.

Warsztaty skierowane są do uczniów szkół ponadpodstawowych (dawniej ponadgimnazjalnych) województwa lubelskiego. Ich celem jest zachęcenie młodych Polaków do wykorzystywania debat oksfordzkich jako atrakcyjnego narzędzia pozyskiwania wiedzy, a także do refleksji i debaty na temat ważnych bieżących kwestii, w tym dotyczących Unii Europejskiej.

Warsztaty odbędą się  9 marca 2018 roku w godzinach 13.30-15.30 w auli im. I. Daszyńskiego na Wydziale Politologii (pl. Litewski 3, Lublin).

Uczestnicy warsztatów będą mieć możliwość:

  • wzięcia udziału w VIII edycji debat politologicznych realizowanych na  Wydziale Politologii UMCS w dniu 16 marca 2018 r. oraz
  • (jako publiczność) obserwowania oksfordzkiej debaty finałowej, realizowanej w ramach III edycji projektu Komisji Europejskiej, pt. „Team Europe & the art of debate”, która odbędzie się 25 kwietnia 2018 r. na Wydziale Politologii UMCS. W tegorocznej edycji Przedstawicielstwo KE wybrało na głównych wykonawców projektu dwa Centra Dokumentacji Europejskiej w Polsce: Lublin i Poznań (informacje o poprzedniej edycji projektu).

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach i obserwowania debaty finałowej jest zgłoszenie szkół i liczby uczestników do 7 marca 2018 r. na adres: debaty.teameurope@umcs.pl. Maksymalna liczba osób przyjętych jako publiczność to 50 osób.

Dr Katarzyna Stachurska-Szczesiak

    Aktualności

    Data dodania
    16 lutego 2018