Seanse filmowe i spotkania

Latent voice – spotkanie z artystą i prezentacje muzyczne
Spotkanie z polskim artystą wizualnego, który łączy dźwięki z naturalnymi składnikami środowiska. Projekt pozwoli słuchaczom zbliżyć się do natury, ponieważ prezentuje tajemnicę płynącej wody – nie tej z kranu, ale tej będącej w samoistnym, odwiecznym ruchu. Usłyszymy sekwencję wodnych dźwięków i tonów tworzących fascynującą melodię w zależności od pory roku [45 min.].

"More than Honey" / „Więcej niż miód” (2012) [film w języku angielskim]
Po seansie 
komentarz ekspercki w języku polskim –
 mgr Marcin Sudziński (CSK) i dr hab. Krzysztof Olszewski (UP Lublin)
Przyrodniczy film dokumentalny w reżyserii Markusa Imhoofa, opowiadający o życiu pszczół w różnych regionach świata. Jeden z najdroższych w historii filmów dokumentalnych zrealizowany przez producentów głośnych „Nakarmimy świat” oraz „Zaróbmy jeszcze więcej”. Został wyróżniony m.in. niemiecką nagrodą filmową dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego (2013) i szwajcarską nagrodą filmową dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego i za Najlepszy Scenariusz. Był także szwajcarskim kandydatem do Oscara [120 min. + 30 min.].

„Spaceship Earth” (2020) [film w języku angielskim]
Po seansie komentarz ekspercki w języku polskim – mgr Marcin Sudziński (CSK) i dr hab. Aneta Ptaszyńska, prof. ucz. (UMCS)
„Spaceship Earth” to amerykański film dokumentalny z 2020 roku wyreżyserowany przez Matta Wolfa. Przedstawia eksperyment z 1991 roku, w którym osiem osób spędziło 2 lata w kwarantannie wewnątrz samodzielnie zaprojektowanej repliki ziemskiego ekosystemu, nazwanej Biosphere 2 [120 min. + 30 min.].