Wydarzenia towarzyszące

• „Lubelskie Miasteczko Akademickie – perełka modernizmu” (spacer w języku angielskim) – Chatka Żaka (21 kwietnia, 12:00 [na wydarzenie obowiązują zapisy]).
  • Wernisaż wystawy grafik Prof. Piotra Szurka (20 kwietnia; Uniwersytecka Galeria Sztuki UMCS, ul. Głęboka 43).
  • Wystawa prac młodych pracowników i doktorantów Instytutu Sztuk Pięknych w ramach jubileuszu kształcenia artystycznego na UMCS (Galeria Wydziału Artystycznego, ul. Zana 11).
  • Koncerty odbywające w ramach obchodów 70-lecia Zespołu Tańca Ludowego (Chatka Żaka, 20 kwietnia o 18:00 i 21 kwietnia o 17:00 [na wydarzenie obowiązują zapisy]).
  • Wystawy tematyczne w Bibliotece Głównej UMCS: „Polskie kalendarze XIX-wieczne w zbiorach Biblioteki Głównej UMCS” (sala wystawowa Muzeum UMCS) i „Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej na zdjęciach i pocztówkach ze zbiorów Biblioteki Głównej oraz Muzeum UMCS w Lublinie” (hol główny BG UMCS) [wstęp wolny].
  • Stoisko promocyjne doktorantów UMCS (Koło Naukowe Szkół Doktorskich UMCS i Samorząd Doktorantów UMCS).