Pierwsza Noc Chemików za nami

Dokładnie tydzień temu, czyli 19 maja br. obchodziliśmy na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej na Noc Chemików 2023. Organizatorem głównym wydarzenia była Rada Wydziałowa Samorządu Studentów Wydziału Chemii UMCS, a inicjatywa rozpoczęła się o godz. 16 i zakończyła już po zmierzchu.

Noc Chemików 2023 to pierwsze tego typu wydarzenie na Uczelni skierowane do mieszkańców Lublina i okolic, a szczególnie maturzystów, uczniów szkół ponadpodstawowych i podstawowych. Podczas imprezy dziesiątki uczestników w różnym wieku wzięły udział w pokazach, warsztatach, grach, zajęciach laboratoryjnych czy prelekcjach. Była to doskonała okazja by wspólnie poznać i zagłębić się w fascynujące oblicze chemii, której ikoniczną przedstawicielką jest przecież patronka UMCS, czyli Maria Curie-Skłodowska!

Dla odwiedzających przygotowaliśmy także stoisko informacyjne UMCS, gdzie odwiedzający mogli poznać ofertę edukacyjną, dowiedzieć się więcej o realizowanych programach kształcenia czy możliwościach rozwoju osobistego podczas studiów. Znalazła się tam również odpowiednia przestrzeń do rozmowy z doradcą zawodowym oraz specjalistą zajmującym się planowaniem i realizowaniem ścieżki edukacji i kariery. Jaki kierunek wybrać? Jak wygląda życie w czasie studiów – czy jest w nim czas na coś poza nauką? Na te i wiele, wiele innych tematów rozmawialiśmy dokładnie tydzień temu. 


Oferta edukacyjna 2023/2024


Zachęcamy obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia – może znajdujecie się na części z nich?

    Aktualności

    Data dodania
    26 maja 2023