Gry i konkursy

Okaż kulturę, szanuj naturę. Gra terenowa – członkowie Studenckiego Koła Naukowego Ruchów Politycznych i Badań Etnicznych UMCS
Gra terenowa w Ogrodzie Botanicznym UMCS mająca charakter interaktywnego wykładu na temat ekologii, a zwłaszcza żywiołów, w tym powietrza. Uczestnicy zostaną podzieleni na 5–6-osobowe grupy i będą otrzymywać różne zadania, po których wykonaniu będą przemierzać kolejne punkty na mapie obiektu. Na zwycięzców czekać będą upominki! Wydarzenie kierowane do młodzieży powyżej 16 roku życia [120 min.].

Wkomponuj się w naturę. Gra terenowa – członkowie Studenckiego Koła Naukowego Planistów „SmartCity” UMCS
Uczestnicy gry (indywidualnie lub w 2–4-osobowych zespołach) będą mieli za zadanie odnaleźć punkty zaznaczone na mapie Ogrodu Botanicznego UMCS. W każdym z nich będą członkowie Koła Naukowego Planistów, którzy przydzielą graczom zadanie związane z ekologią, projektowaniem przestrzeni w miastach itp. Za poprawne wykonanie uczestnicy otrzymają punkt i ich celem jest jak najszybsze zebranie kompletu punktów. Przewidziane drobne upominki! Wydarzenie kierowane do dzieci z klas 4–8, młodzieży i dorosłych [120 min.].

Zielono mi – natura w obiektywie – prowadzenie konkursu: dr Agnieszka Gabryś, dr Beata Jarosz, dr hab. Aneta Ptaszyńska, prof. ucz. (UMCS)
Konkurs fotograficzny ma na celu rozbudzanie zainteresowania ekologią i pięknem otaczającej nas przyrody. Aby wziąć udział w konkursie, należy opublikować na specjalnym fanpage’u na Facebooku autorskie zdjęcie wykonane na terytorium Polski, przedstawiające piękno polskiej przyrody, flory i fauny oraz krajobrazów. Najpiękniejsze fotografie, które uzyskają najwięcej polubień użytkowników Facebooka, zostaną wyeksponowane w animacji przygotowanej z wykorzystaniem identyfikacji wizualnej wydarzenia Green Week, a autorzy zdjęć otrzymają dyplomy oraz upominki.