Webinarium „Rynek wydawniczy w Ukrainie po 2014 roku…”

W dniu 24 marca br. (czwartek) w godzinach 13.00 – 14.30 na platformie MS Teams, odbędzie się wykład dr Halyny Lystvak z Ukraińskiej Akademii Drukarstwa we Lwowie nt. „Rynek wydawniczy w Ukrainie po 2014 roku – o tym, co może być ciekawe dla świata”.

Podczas wykładu dowiemy się m.in. o kierunkach i uwarunkowaniach rozwoju branży wydawniczej w Ukrainie po 2014 roku: jak? i dlaczego? się zmieniała, jakie są bieżące tendencje i trendy w obszarze ukraińskiego rynku książki? Poznamy podstawowe statystyki, kultowe przykłady, światowe nagrody itp., a także ostrożne prognozy dotyczące dalszych kierunków jego rozwoju.


Halyna Lystvak jest doktorem nauk o komunikacji społecznej; nauczycielem akademickim w Katedrze Komunikacji Medialnej Ukraińskiej Akademii Drukarstwa we Lwowie; wykładowcą humanistycznej platformy edukacyjnej «Litosvita»; redaktorem literackim legitymującym się ponad 10-letnim doświadczeniem praktycznym w zakresie edycji i redakcji książek. Jest autorką m.in. opracowania redakcyjnego albumu „Ukraiński strój teatralny XX-XXI wieku. Szkice" (2021). Zredagowała również ponad 100 publikacji, w większości z zakresu współczesnej beletrystyki, m.in. dla dzieci i młodzieży. Są to głównie tłumaczenia z języka angielskiego, m.in. powieści Elizabeth Gilbert, Stevena Novelli, Sally Rooney i in. oraz z języków skandynawskich (norweskiego i szwedzkiego), w tym dzieła Ketila Bjørnstada, Linn Ullmann, A. Audhild Solberg i wielu innych.

Zajmuje się zagadnieniami rynku książki, jakością produkcji książkowej, edytorstwem, typografią i redakcją literacką. Obecnie, jako stypendystka Programu im. Lane'a Kirklanda odbywa roczne studia w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.


 Spotkanie zostało przygotowane w ramach cyklu: „Horyzonty Edukacji Medialnej, Informacyjnej i Cyfrowej”, którego organizatorem jest Katedra Informatologii, Bibliologii i Edukacji Medialnej Instytutu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach.

Wykład ma charakter otwarty i odbędzie się w języku polskim.

Kod do zespołu i szczegóły spotkania znajdują się na plakacie.

Serdecznie zapraszamy!

    Aktualności

    Data dodania
    21 marca 2022