Wystawa "Portugalia w obrazach i słowach" oraz spotkanie z Martą Lenkowską

16 czerwca 2023 r., w CJP/Camões UMCS odbyło się spotkanie z Martą Lenkowską - autorką wystawy "Portugalia w obrazach i słowach".

Marta Lenkowska zaprezentowała fotografie z różnych zakątków Portugalii, zarówno jej części kontynentalnej, jak i wyspiarskiej. Można było podziwiać kadry z tętniącej życiem Lizbony, z małych miasteczek na północ i na południe od niej, z pełnego plaż Algarve, wiecznie kwitnącej Madery i zielonych Azorów. Każde z tych miejsc jest zupełnie inne – różne kulturowo i krajobrazowo od pozostałych.
Wystawę dopełniły felietony i wywiady z osobami związanymi z tym krajem, nad którymi autorka pracowała w 2021 i 2022 roku podróżując, rozmawiając i obserwując.

Marta Lenkowska jest pisarką, autorką powieści obyczajowych i romanistką z wykształcenia.
W książkach skupia się na relacjach międzyludzkich i poszukiwaniu własnego ja. W życiu szuka spełnienia, dobrych ludzi i momentów wartych zapamiętania. Od prawie dziesięciu lat powraca podróżniczo do Portugalii, w której czuje się jak w domu. To właśnie te podróże zaowocowały docenioną przez czytelników powieścią Wszystko już było wydaną na początku 2022 roku. Blog www.lenkowska.com.

Wystawę i spotkanie autorskie zorganizowało Centrum Języka Portugalskiego Camões UMCS we współpracy z Fundacją Mapa Kultury
z Lublina. Inicjatywa uzyskała również wsparcie Camões, Instituto da Cooperação e da Língua, I. P.

 

 

 

 

 

    2023

    Data dodania
    16 czerwca 2023