4 grudnia 2006 - Seans portugalskiego filmu pt. O delfim.


30 listopada 2006 - Inauguracyjne spotkanie Koła Miłośników Portugalii.


29 listopada 2006 - Wykład pani prof. dr hab. Anny Kalewskiej z Uniwersytetu Warszawskiego pt. Luís Vaz de Camões: Biografia, Lírica, Épica, który przybliżający sylwetkę patrona Centrum.

Galeria


7-8 listopada 2006 - Wykłady pana Domingos Frandoloso z Brazylii. Na pierwszym spotkaniu pt. A sociedade brasileira ante  o problema do narcotico, violencia, combate, prevenção, retrato do quotidiano brasileiro przedstawił problemy narkotyków i przestępczości, z jakimi boryka się współczesna Brazylia. Tematem kolejnego wykładu pt. Contribuições étnicas na cultura e na música brasileira były wpływy etniczne na wielokulturowe środowisko społeczeństwa brazylijskiego.


25 maja 2006 - Pani dr Otília Sousa z Uniwersytetu w Lizbonie wygłosiła wykład pt. System werbalny języka portugalskiego.


16-26 maja 2006 - Cykl wykładów dr Jorge Adolfo z Uniwersytetu w Viseu - miasta partnerskiego Lublina:

  1. As batalhas de Trancoso e de Aljubarrota.
  2. O islamismo em Portugal.
  3. A literatura de expressão portuguesa.
  4. As ordens religioso-militares.
  5. O românico português.
  6. Ordem de cister em Portugal.
  7. Mar português (poesia).

25 kwietnia 2006 - Pani profesor z Uniwersytetu w Lizbonie Rosa Maria Martelo wygłosiła wykład pt. Poesia Contemporânea Portuguesa ("Portugalska poezja współczesna").


21 kwietnia 2006 - Centrum Języka Portugalskiego zorganizowało Wieczór Brazylijski. Impreza rozpoczęła się projekcją filmu pt. W sercu Rio - dokumentu na temat kultury, zwyczajów i całego przemysłu towarzyszącego corocznej rywalizacji szkół samby na zakończenie karnawału na słynnym Sambodromie w Rio de Janeiro. Po projekcji opatrzonej tłumaczeniem i komentarzem pana Jana Taraszkiewicza, zespół Sambasim w składzie: Sylwia Lasok, Marcin Kisiel, Łukasz Szulc, Rafał Maj, Marcin Kiciak i Janusz Taraszkiewicz - dał koncert muzyki brazylijskiej.

Galeria


29 marca 2006 - Odbyły się dwa pokazy slajdów oraz wykłady o najpiękniejszych regionach Portugalii. Spotkanie poprowadzone w języku polskim przez panią mgr Anetę Kaliszuk, przewodnika i rezydenta z wieloletnim doświadczeniem, zgromadziło wielu słuchaczy i miłośników Portugalii. Pani mgr Aneta Kaliszuk przygotowała kilkaset zdjęć, z których każde opatrzyła komentarzem. Podawane przez nią informacje z zakresu historii, sztuki, dziejów Portugalii, legend Półwyspu Iberyjskiego, a nawet specjałów kuchni portugalskiej dostarczyły wielu nowych wiadomości zarówno studentom, jak i osobom planującym urlop w tym kraju.

Galeria


Luty 2006 - Rozpoczęcie kursów języka portugalskiego na dwóch poziomach zaawansowania.


25 stycznia 2006 - Wykład, warsztaty i pokaz brazylijskiej sztuki walki Capoeira zorganizowany przez Capoeira Unicar Lublin.