Prof. Antonio da Silva Pereira Neto - wykład

Antonio da Silva Pereira Neto, brazylijski profesor z Santa Maria de Jetibá, zajmujący się współczesną literaturą brazylijską oraz badacz pamięci i międzykulturowości, w zakresie językoznawstwa, sztuki i literatury, wziął udział w cyklu wykładów „Brasilidades” przeznaczonych dla studentów języka portugalskiego studiów magisterskich na Uniwersytecie Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie.

Antonio da Silva Pereira Neto jest działaczem na polu kultury, organizatorem takich wydarzeń jak: targi książek, seminaria, fora, wystawy. Jest wykładowcą, poetą i powieściopisarzem. Zdobył w Brazylii wiele nagród (nagrodę SESC 2017, nagrodę na Festiwalu Muzyki i Poezji 2017, Fundacji Kultury Paranavaí, krajową nagrodę w konkursie na najlepsze opowiadanie CLESI/2016 organizowanym w Ipatinga, nagrodę Cataratas 2014 Foz de Iguaçu, Paraná, nagrodę SESC na najlepszy felieton Rubem Braga/2014, Brasília).

1 grudnia 2020 r. wygłosił online wykład pt.: „Espíritu Santo: wiele tożsamości, jeden tylko stan”. Po wykładzie miała miejsce dyskusja ze studentami.

 

    2020

    Data dodania
    1 grudnia 2020