Spotkanie Pietra Führ ze studentami

3 grudnia 2013 r. odbyło się spotkanie z Pietro Führ – studentem prawa na UNIJUI - Uniwersytecie w Ijuí w stanie Rio Grande do Sul w Brazylii, który w ramach wymiany miał możliwość studiowania na Wydziale Ekonomicznym UMCS.

Pietro Führ przybliżył studentom UMCS życie młodego Brazylijczyka, koncentrując się w szczególności na kwestii zatrudnienia i kultury. Konstytucja Brazylii pozwala podjąć legalną pracę już w wieku 14 lat, dlatego młodzi Brazylijczycy wkraczają na rynek pracy bardzo wcześnie, kiedy powinni się jeszcze uczyć.

Pietro nakreślił profil studenta-pracownika, z uwzględnieniem jego osobistych doświadczeń jako młodego studenta prowadzącego przedsiębiorstwo. W następnej części spotkania zostały omówione różnice kulturowe i regionalne w Brazylii, szczególnie w stanie Rio Grande do Sul.

Pietro Führ zapoznał słuchaczy ze zwyczajami tego stanu, związanymi z tańcami i strojami regionalnymi, jak również z chimarrão (yerba mate parzona na sposób brazylijski) i churrasco (przyrządzanie mięsa na grillu opalanym węglem drzewnym). Wspomniał, iż młodzi gauchos z Brazylii są dumni z kultury swego stanu, traktując ją jako element własnej tożsamości, a także jako formę rozrywki.

Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem kawą.

 

    2013

    Data dodania
    4 grudnia 2013