Spotkanie ze stypendystami Erasmus iberystyki UMCS

3 listopada studenci iberystyki UMCS przebywający w ubiegłym roku w Portugalii dzięki programowi Erasmus przygotowali pokaz slajdów oraz zaprezentowali regiony portugalskie, w których spędzili semestr.

Studenci opowiedzieli o swoich doświadczeniach z pobytu w dwóch portugalskich uniwersytetach (Universidade do Algarve i Universidade de Trás-os-Montes e Alto Douro). Szczególną uwagę poświęcili informacjom dotyczącym wymogów, które trzeba spełnić na uczelniach portugalskich, a także zwyczajom i tradycjom akademickim w Portugalii.

Stypendyści przygotowali zdjęcia, które opatrzyli ciekawym komentarzem. Przybyli na to spotkanie mieli przy okazji możliwość posłuchania muzyki portugalskiej.

Spotkanie poprowadzone w języku polskim zgromadziło wielu słuchaczy i dostarczyło wielu ciekawych i nowych wiadomości osobom planującym wyjechać na stypendia.

Program Erasmus obejmuje wymianę studentów i kadry akademickiej pomiędzy uczelniami w Unii Europejskiej. Dzięki Erasmusowi studenci mogą wyjechać na studia za granicę i otrzymać stypendium.

W ramach programu Erasmus, w roku 2009, studenci filologii iberyjskiej UMCS mogli ubiegać się o wyjazd na stypendium do jednego z czterech uniwersytetów portugalskich:

  • Universidade Aberta (Lisboa),
  • Universidade do Algarve (Faro),
  • Universidade de Trás-os-Montes e Alto Douro (Vila Real),
  • Instituto Politécnico, Escola Superior de Educação (Lisboa).

Głównym kryterium przyznawania stypendiów była średnia ocen z egzaminów w trakcie studiów.

 

    2009

    Data dodania
    4 listopada 2009