Za nami Wielki Test Języka Angielskiego na UMCS

Adam Górka (I miejsce), Katarzyna Nowicka (II miejsce) i Jarosław Olejniczak (III miejsce) zostali laureatami pierwszej edycji Wielkiego Testu Języka Angielskiego "Challenge Accepted".

"Challenge Accepted" była to pierwsza i największa taka inicjatywa w województwie lubelskim zorganizowana przez Centrum Promocji oraz Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych UMCS. Zainteresowanie konkursem przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów - limit miejsc został bowiem wypełniony przed zakończeniem terminu na rejestrację zgłoszeń! W teście udział wzięło kilkaset osób, wśród których znaleźli się studenci uczelni wyższych, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, mieszkańcy Lublina i województwa lubelskiego.

W dobie XXI wieku, język angielski jest najpopularniejszym językiem obcym używanym na świecie, a jego znajomość traktowana jest obecnie jako coś zupełnie naturalnego i powszechnego. Dlatego właśnie udział w Teście „Challenge Accepted” był doskonałą okazją do zweryfikowania umiejętności posługiwania się tym niezwykle popularnym językiem obcym. Test składał się z jednego etapu pisemnego, polegającego na rozwiązaniu 120 pytań zamkniętych (jednokrotnego wyboru), z zakresu znajomości języka angielskiego (minimum na poziomie B2/C1) i wiedzy nt. kultury krajów anglosaskich.

Z imieniu władz UMCS, prof. Barbara Hlibowicka-Węglarz Prorektor ds. Kształcenia dokonała uroczystego ogłoszenie wyników i wręczyła nagrody laureatom.

Wielki Test Języka Angielskiego "Challenge Accepted" odbył się 3 czerwca br. w Auli Uniwersyteckiej Wydziału Prawa i Administracji UMCS.

Fot. Maciej Przysucha

 

 

    Aktualności

    Data dodania
    6 czerwca 2016