Informacje i formularz zgłoszeniowy

Czym są podcasty?

Podcasty to publikacje w formie dźwiękowej (najczęściej w postaci odcinków) dostępne za pośrednictwem platform i aplikacji pozwalających na ich odsłuchiwanie w dowolnym momencie. Są nowym trendem w komunikacji, cieszą się popularnością i docierają do szerokiego grona odbiorców. Stanowią nowoczesny i atrakcyjny sposób dzielenia się ekspercką wiedzą oraz doświadczeniem z różnych dziedzin.

Co to jest "Głos nauki"?

"Głos nauki" to cykl podcastów popularyzujących naukę realizowany przez Centrum Prasowe i współtworzony przez pracowników naukowych, doktorantów oraz studentów. W poszczególnych odcinkach omawiane są ciekawe zagadnienia z różnych dziedzin. Inicjatywa ma na celu poszerzanie horyzontów poznawczych odbiorców oraz popularyzację wiedzy w przystępny oraz innowacyjny sposób. Jest to również wspaniała okazja do podzielenia się swoją wiedzą, umiejętnościami, pasją, odkryciami i sukcesami nie tylko z członkami społeczności UMCS, ale także szerokim gronem odbiorców niezwiązanych z uczelnią.

Gdzie będą publikowane odcinki?

Wszystkie odcinki będzie można odsłuchać w aplikacjach Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts oraz na stronie www.umcs.pl. Dodatkowo materiały w formie pisanej publikowane są na łamach „Wiadomości Uniwersyteckich” w dziale popularnonaukowym "Nauka i ludzie".

Jaką formę mogą mieć odcinki?

Odcinki ukazują się w formie miniwykładów/krótkich prelekcji bądź wywiadów/rozmów o określonej tematyce, trwających od 15 do 20 minut. 

Jak się zgłosić do podcastu?

Pracownicy naukowi, doktoranci i studenci zainteresowani udziałem w inicjatywie jako eksperci dzielący się swoją wiedzą proszeni są o przesłanie zgłoszenia za pomocą formularza. W razie dodatkowych pytań i wątpliwości prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Oprócz podcastu możliwe jest również nagranie filmu, który będzie zamieszczony na uczelnianym kanale YouTube. 

Serdecznie zapraszamy do współpracy i podzielenia się swoim głosem!

 

 

Formularz zgłoszeniowy – promocja nauki

Ta witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Prywatność - Warunki