Projekt "Lubimy Lublin" - filmy z lekcjami języka polskiego

Ruszył projekt „Lubimy Lublin – filmy o Lublinie z lekcjami języka polskiego”, który łączy elementy kursu języka polskiego z możliwością poznania potencjału kulturalnego, akademickiego oraz społeczno-gospodarczego miasta. Koncepcja i realizacja przedsięwzięcia została opracowana przez Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców UMCS.

Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach I edycji miejskiego konkursu „Program Wspierania Inicjatyw Akademickich” i powstał z myślą o obcokrajowcach, którzy chcą rozwijać znajomość języka polskiego, interesują się polską kulturą oraz chcą poznawać atrakcje naszego miasta. Inicjatywa służy także ukazywaniu Lublina jako ważnego ośrodka akademickiego. 

Multimedialny projekt obejmuje dziesięć lekcji online, które składają się z dwóch części. Pierwsza z nich to filmy o Lublinie, a druga – to bogato ilustrowane zadania językowe, które służą sprawdzaniu znajomości leksyki, testowaniu sprawności rozumienia tekstu słuchanego i czytanego, a także dostarczają tematów do mówienia oraz pisania. Projekt łączy więc obraz ze słowem, elementy wycieczki po mieście z kursem językowym i odkrywanie kultury z rozwijaniem sprawności komunikacyjnych. Więcej szczegółów znajduje się na stronie lubimylublin.umcs.pl. Zachęcamy również do obejrzenia prologu.

Patronat honorowy nad projektem Lubimy Lublin objęli: JM Rektor UMCS prof. Radosław Dobrowolski oraz Prezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk.

Autor: dr hab. Bartłomiej Maliszewski, CJKP UMCS

    Aktualności

    Data dodania
    30 marca 2022