Prezentacja oferty uczelnianej dla maturzystów

Tegoroczne Drzwi Otwarte UMCS, których obchody zostały zaplanowane na 6 marca br., odwołano w związku z aktualnie panującą sytuacją w kraju i na świecie. Jednakże w odpowiedzi sytuację części kandydatów, którzy wyruszyli w podróż (niejednokrotnie zagraniczną) – tego dnia w Rektoracie przygotowano punkt konsultacji.

Dbając o zachowanie środków bezpieczeństwa wskazanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego i w rekomendacjach Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego 6 marca br., zamiast hucznie obchodzonych Drzwi Otwartych UMCS 2020 w Rektoracie, w ramach stoiska ogólnouczelnianego odbyły się konsultacje dotyczące oferty uniwersytetu. 

Goście z zagranicy oraz regionu, którzy odwiedzili nas w Lublinie mogli skorzystać z porad na stoisku ogólnouniwersyteckim oraz w punkcie informacyjnym dla cudzoziemców. Wydziały reprezentowali pracownicy, którzy prowadzili z osobami zainteresowanymi indywidualne rozmowy, starając się udzielić kompleksowych informacji. Również w Auli III Wydziału Ekonomicznego przeprowadzone zostały prezentacje oferty uczelnianej w języku polskim, ukraińskim i rosyjskim.

Tego dnia odbył się także finał konkursu "The Faces of America". W akademickiej "Trójce" uczestnicy podeszli do ostatniego zadania, tj. quizu multimedialnego. W wolnych chwilach uczniowie wzięli udział w licznych atrakcjach przygotowanych przez studentów cudzoziemców, współorganizujących cykl spotkań z serii "Hakuna Matata". Zwycięska drużyna – I LO im. Stanisława Staszica w Lublinie, odebrała nagrody z rąk Prorektora ds. Kształcenia - dr hab. Aliny Orłowskiej. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia oraz mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w większym gronie.

Fot. Batosz Proll

    Aktualności

    Data dodania
    10 marca 2020