Pierwsi pracownicy UMCS zaszczepieni!

Miło nam poinformować, że w Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej przy ul. Langiewicza 6a Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie rozpoczęły się pierwsze szczepienia przeciwko COVID-19 uprawnionych pracowników UMCS, którzy zgłosili się do Narodowego Programu Szczepień.

Pierwszą dawkę szczepionki AstraZeneca otrzymał już m.in. dr Paweł Lesiński z Katedry Doktryn Polityczno-Prawnych i Prawa Rzymskiego Wydziału Prawa i Administracji UMCS. - Zależało mi na tym, aby zaszczepić się jak najszybciej, ponieważ wiem, jak bardzo groźny potrafi być wirus SARS-CoV-2. Zrobiłem to, myśląc nie tylko o sobie, ale i również o mojej rodzinie czy przyjaciołach. Udział w akcji szczepień traktuję jako swojego rodzaju odpowiedzialność społeczną. Mam nadzieję, że wraz z postępującym procesem szczepień w Polsce i na świecie, w niedalekiej przyszłości będziemy mogli wrócić do tradycyjnego funkcjonowania na naszej uczelni, którego bardzo brakuje zarówno nauczycielom, jak i studentom - powiedział dr Lesiński zaraz po przyjęciu szczepionki.

Przypominamy, że kolejni pracownicy UMCS będą informowani indywidualnie (telefonicznie/SMS) o wyznaczonym terminie (dniu i godzinie) szczepienia bezpośrednio przez punkt szczepień, który odpowiedzialny jest za ich organizację i przebieg. Wyznaczony termin szczepienia uzależniony będzie od liczby dawek szczepionki przekazanych do punktu przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

*Jak podkreślają naukowcy, powszechny udział w szczepieniach daje szansę na opanowanie pandemii oraz szybszy powrót do funkcjonowania społecznego sprzed jej wybuchu. Zahamowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa jest możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka.

Fot. Bartosz Proll

    Aktualności

    Data dodania
    26 lutego 2021