"Okiem eksperta" - komentują naukowcy z UMCS

Na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie powstała nowa inicjatywa mająca na celu promowanie nauki, badań i specjalistycznej wiedzy naukowców pod nazwą „Okiem eksperta”.

W jej ramach specjaliści z UMCS-u będą tworzyć komentarze eksperckie, opinie, analizy czy prognozy branżowe dotyczące bieżących wydarzeń, problemów czy zagadnień budzących wątpliwości, a znajdujących się w ich polu zainteresowań badawczych. Co jakiś czas będziemy przekazywać Państwu informacje o pojawieniu się eksperckich wypowiedzi naszych specjalistów w celu ich udostępniania szerszemu gronu odbiorców.

Zachęcamy do zapoznania się z pierwszym komentarzem opublikowanym w ramach inicjatywy „Okiem eksperta”, przygotowanym przez dr Karolinę Burno-Kaliszuk z Katedry Dziennikarstwa UMCS. Ekspertka próbuje w nim odpowiedzieć na pytanie, co sprawia, że śledzimy blogerów i influencerów. Tekst znajduje się w załączeniu.

Jednocześnie pragnę dodać, że cały czas kontynuowana jest emisja cyklu podcastów o charakterze popularnonaukowym współtworzonego również z naukowcami i ekspertami z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie pn. „Głos nauki”.

W poszczególnych odcinkach prezentowane są ciekawe zagadnienia z różnych dziedzin. Krótkie prelekcje i rozmowy pomogą każdemu zainteresowanemu poszerzyć horyzonty i dostarczą dawki wiedzy, którą można się podzielić z innymi.

Wszystkie opublikowane dotychczas odcinki dostępne są pod adresem.

Zachęcamy serdecznie do pobierania i udostępniania eksperckich opinii naszych naukowców zarówno tych w formie pisanej, jak i dźwiękowej.

 

    Informacje prasowe

    Data dodania
    9 czerwca 2021