Noc Biologów 2018

Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS już po raz siódmy otwiera drzwi swoich laboratoriów i sal wykładowych w ramach "Nocy Biologów 2018" – ogólnopolskiej akcji edukacyjnej przybliżającej publiczności warsztat pracy biologa. Serdecznie zapraszamy 12 stycznia br. (piątek) w godz. 15:00-22:00 do siedziby Wydziału przy ul. Akademickiej 19. Uroczyste otwarcie wydarzenia z udziałem m.in. władz rektorskich UMCS odbędzie się o godz. 15.00 na parterze WBiB.

W ramach tegorocznej "Nocy Biologów" odkryjemy, co zagraża pszczołom i jakie niewidzialne życie kryje się wokół nas. Zbadamy, ile słodyczy jest w cytrynie i zajrzymy w głąb czasu przez „lornetkę” skamieniałości. W tym roku będzie się można także dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy o nasionach podróżnikach, roślinach zdobywcach i ich sieciach neuronalnych.

To oczywiście tylko część atrakcji, które czekają uczestników Nocy Biologów 2018. Organizatorzy zapraszają gości w każdym wieku, wśród wielu propozycji każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Oferta wydarzenia jest bardzo bogata - na zwiedzających czeka 6 wykładów, 3 wystawy, zajęcia terenowe oraz 27 projektów o charakterze zajęć laboratoryjnych, warsztatów lub pokazów. Wiele z zaplanowanych zajęć umożliwi uczestnikom wstęp do laboratoriów i własnoręczne wykonywanie doświadczeń.

Warto dodać, że w tym roku wszystkie wykłady i wystawy oraz aż 10 spośród zajęć laboratoryjnych nie wymagają rezerwacji – obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”. Udział w części zajęć, ze względu na ich specyfikę, wymaga wcześniejszej rezerwacji.

„Noc Biologów” w ciągu ostatnich lat zyskała sobie wierne grono sympatyków i entuzjastów zarówno wśród dzieci, młodzieży, jak i dorosłych mieszkańców Lubelszczyzny. W tym roku zainteresowanie zajęciami proponowanymi w ramach Nocy Biologów również jest bardzo duże.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdują się na stronie internetowej: www.nocbiologow.pl W załączniku przesyłamy plakat i program "Nocy Biologów 2018":

 

 

Dodatkowych informacji udziela dr Joanna Strubińska.

    Informacje prasowe

    Data dodania
    4 stycznia 2018