Koncert Kolęd ZTL UMCS

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich Państwa na wspólne przedświąteczne kolędowanie wraz z Zespołem Tańca Ludowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jak co roku, ZTL wprowadzi gości w świąteczny nastrój pięknymi kolędami, pastorałkami i piosenkami świątecznymi.

Koncert Kolęd Zespołu Tańca Ludowego UMCS odbędzie się w najbliższy poniedziałek - 14 grudnia 2015 r. o godz. 18.00 w sali widowiskowej ACK UMCS „Chatka Żaka” (Lublin, ul. Radziszewskiego 16). Wstęp wolny.

Zespół Tańca Ludowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie powstał w 1953 r. Jest najstarszym reprezentacyjnym studenckim zespołem artystycznym UMCS, założonym przez dyrektora seniora, kierownika artystycznego i choreografa - Stanisława Leszczyńskiego. Zespół posiada ponad 20 godzin repertuaru obejmującego tańce, pieśni narodowe i regionalne oraz tańce i melodie ludowe innych narodów. Prezentuje programy w oryginalnych, autentycznych kostiumach. Obecnie liczy około 150 osób, a dotychczas tańczyło w nim już ponad 8000 studentów. ZTL UMCS na swoim koncie może odnotować 310 wojaży za granicę do 56 krajów na 5 kontynentach, gdzie dał łącznie około 6000 koncertów. Zespół 4-krotnie występował przed Papieżem Janem Pawłem II: w Castel Gandolfo (1979), Ypres (1985), Watykanie (1998) i Kijowie (2001). 

Dodatkowych informacji udziela p. Lech Leszczyński.

    Informacje prasowe

    Data dodania
    10 grudnia 2015