Intensywne kursy języka polskiego dla cudzoziemców

3 września br. w Auli Wydziału Humanistycznego UMCS odbyła się inauguracja kolejnej edycji 4-tygodniowych, intensywnych kursów języka polskiego dla cudzoziemców. Zajęcia adresowane są do obcokrajowców przyjętych na studia pełnopłatne prowadzone w UMCS.

Pomysłodawcami tej inicjatywy są: Centrum Promocji UMCS oraz Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców UMCS. Dzięki zaangażowaniu tych jednostek, kursanci będą mogli przyswoić sobie specjalistyczne słownictwo dostosowane do kierunku studiów, na którym podejmą naukę, a także poznać polską historię, kulturę i tradycję. Jest to swojego rodzaju odpowiedź na potrzeby studentów – cudzoziemców, chcących lepiej poznać język i kulturę polską.

Oprócz zajęć dydaktycznych, dla uczestników kursu przygotowano również liczne atrakcje. Będą mogli m.in. zwiedzić lubelskie Stare Miasto z przewodnikiem (inicjatywa realizowana wspólnie z Wydziałem Strategii i Obsługi Inwestorów UM Lublin) oraz wziąć udział w warsztatach szkoleniowych z zakresu pogłębiania tzw. kompetencji miękkich  (organizowanych przez Biuro Karier UMCS). Z kolei Centrum Kultury Fizycznej UMCS oferuje kursantom zajęcia sportowe z piłki ręcznej i siatkówki.

Trwające cztery tygodnie zajęcia są bezpłatne dla wszystkich cudzoziemców podejmujących płatne studia w naszej Uczelni. W tej edycji kursów udział weźmie ponad 250 osób pochodzących głównie z Ukrainy, Białorusi i Rosji.

Podczas spotkania władze UMCS reprezentowała prof. sztuk muz. Urszula Bobryk – Prorektor ds. Studenckich. 

Fot. W. Kostko

 

 

    Aktualności

    Data dodania
    3 września 2015