Naukowcy z UMCS komentują

Zachęcamy do zapoznania się i rozpowszechnienia poniższych informacji/komentarzy ekspertów z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

W najnowszym odcinku podcastu „Głos nauki” prof. dr hab. Marek Pietraś z Instytutu Nauk o Polityce i Administracji UMCS przybliża strategię Europejskiego Zielonego Ładu, opowiada, skąd się wzięła inicjatywa, co ma na celu i z jakimi wyzwaniami wiąże się jej realizacja. Materiał jest dostępny do odsłuchania i pobrania.

„Głos nauki” to cykl podcastów o charakterze popularnonaukowym współtworzony z naukowcami i ekspertami z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W poszczególnych odcinkach prezentowane są ciekawe zagadnienia z różnych dziedzin. Krótkie prelekcje i rozmowy pomogą każdemu zainteresowanemu poszerzyć horyzonty i dostarczą dawki wiedzy, którą można się podzielić z innymi.
Wszystkie materiały są dostępne za darmo na stronie UMCS oraz za pośrednictwem aplikacji mobilnych takich jak Spotify, Google Podcasts, Apple Podcast, Spreaker, Podcast Addict.

Z kolei w ramach nowej inicjatywy „Okiem eksperta” został opublikowany komentarz dr Agnieszki Krzyżewskiej na temat fali upałów

 

    Informacje prasowe

    Data dodania
    22 czerwca 2021