GISday 2021 na UMCS

Zapraszamy uczniów szkół średnich do udziału w GISday 2021 - ogólnoświatowym święcie obchodzonym corocznie 17 listopada przez użytkowników i entuzjastów systemów informacji geograficznej (GIS).

Systemy informacji geograficznej (ang. geographic information system, GIS) to systemy informacyjne służące do wprowadzania, gromadzenia, przetwarzania oraz wizualizacji wszelkich danych przestrzennych. GIS jest obecnie wykorzystywany przez setki instytucji i przedsiębiorstw do tworzenia map i zarządzania przestrzenią.

Tegoroczne wydarzenie zorganizowane przez Studenckie Koło Naukowe Geoinformatyków GeoIT przybrało formę prelekcji, na których zostanie przybliżone zastosowanie technologii GIS w różnych dziedzinach naukowych.

W ramach święta GIS odbędą się dwa warsztaty, poświęcone tworzeniu gry komputerowej ,,Flappy Bird" w silniku Unity oraz podstaw programowania w języku Python. Unity jako intuicyjny i wszechstronny silnik do tworzenia gier pozwoli na stworzenie kultowej gry ,,Flappy Bird". Ten warsztat będzie obejmował obsługę Unity, tworzenie obiektu, komponentów czy skryptu. Język Python to dynamicznie interpretowany język programowania zawierający najlepsze rozwiązania i intencje innych języków programowania. Do największych zalet stosowania tego języka należą interaktywność, klarowność i czytelność kodu źródłowego.

Prelekcje oraz warsztaty zaplanowane są w formie zdalnej – transmisja na żywo rozpocznie się 17 listopada br. o godz. 8:45 na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=aCkd65K6E2A

Patronat medialny: TV UMCS, Polskie Radio Lublin, TVP 3 Lublin.
Partnerami GISday 2021 na UMCS są: Esri Polska, Smart Geometries, Instytut Infrastruktury Informacji Przestrzennej, GIS Support, Gis Expert, GIAP.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

    Aktualności

    Data dodania
    16 listopada 2021