Dzień Roślin na Wydziale Biologii i Biotechnologii już 18 maja

Zapraszamy na cykl wykładów i warsztatów organizowanych w ramach Dnia Roślin, które odbędą się 18 maja 2022 r. od godz. 9:00 w budynku Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS (ul. Akademicka 19, Lublin) oraz Ogrodzie Botanicznym UMCS (ul. Sławinkowska 3).

Dzień Roślin, czyli Fascination of Plants Day to międzynarodowa akcja obchodzona już po raz szósty na całym świecie pod auspicjami Europejskiej Organizacji Nauk o Roślinach. Celem akcji jest propagowanie wiedzy botanicznej, zaprezentowanie pracy osób zafascynowanych światem roślin, a także przekazanie przesłania, że wiedza o roślinach jest niezmiernie ważna dla rozwoju rolnictwa, zrównoważonego wytwarzania żywności, ogrodnictwa i leśnictwa. Podczas wydarzenia zapraszamy uczniów szkół średnich do udziału w wykładzie i warsztatach botanicznych oraz obejrzenia wystawy botanicznej. 

Orgnizatorem Dnia Roślin jest Wydział Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Ogród Botaniczny UMCS i Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Botanicznego,

Szczegółowy program oraz wykaz atrakcji dostępnych w ramach wydarzenia znajduje się w załączniku. 

Liczba uczestników jest ograniczona.

Osoby zainteresowane wykładem lub warsztatami proszone są o kontakt w celu uzgodnienia ewentualnego udziału w innym dostępnym terminie: Agata Dzyr (agata.dzyr@mail.umcs.pl).

    Aktualności

    Data dodania
    12 maja 2022