Dzień Roślin na UMCS

Dzień Roślin 2017 już za nami. Wydarzenie odbyło się 19 maja br. na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS. Władze rektorskie reprezentowała prof. Urszula Bobryk, Prorektor ds. Studenckich.

Fot. Bartosz Proll

W ramach Dnia Roślin organizatorzy przygotowali cykl wykładów i warsztaty tematyczne. Uczestnicy mogli dowiedzieć się więcej o roślinach w szkle i mikroskali oraz zgłębić wiedzę na temat roślinnych rewolucji w życiu człowieka czy znaczenia glonów w przyrodzie. Odbyły się także spotkania przy pomnikach przyrody i sadzenie roślin ozdobnych. W wydarzeniu licznie uczestniczyła młodzież ze szkół ponadpodstawowych.

Dzień Roślin na UMCS włączał się w IV edycję międzynarodowej akcji „Fascynujący Świat Roślin”, która odbywała się na całym świecie pod auspicjami Europejskiej Organizacji Nauk o Roślinach. Celem akcji było zaprezentowanie pracy osób zafascynowanych światem roślin, a także przekazanie przesłania, że wiedza o roślinach jest bardzo ważna dla rozwoju rolnictwa, zrównoważonego wytwarzania żywności, ogrodnictwa i leśnictwa.

    Aktualności

    Data dodania
    22 maja 2017