Dni Animacji Kultury na UMCS

W dniach 2-3 czerwca w naszym Uniwersytecie trwały Dni Animacji Kultury.

Jest to wydarzenie stawiające przede wszystkim na dialog –  pokoleń, instytucji, sztuk, a także na różnorodność, która jest domeną studenckiej, animacyjnej społeczności. Tegorocznym hasłem przewodnim wydarzenia było pytanie o to, czy „Kultura nie ma tematu?”. To właśnie wielowymiarowość pojęcia „kultura” i wielość jego rozumień skłoniła do zapełnienia wydarzenia właśnie tym, co interesuje zróżnicowanych odbiorców kultury. Kulturę można znaleźć wszędzie, a główni organizatorzy wydarzenia - studenci II roku Animacji Kultury UMCS, są jej niesamowitymi poszukiwaczami!

Dzięki tego rodzaju inicjatywie upowszechnianie jest uczestnictwo w kulturze każdej grupy wiekowej, stąd jedną z idei przedsięwzięcia była właśnie integracja pokoleń. Dni Animacji to także wspaniała okazja do krzewienia kultury w społeczeństwie, w szerokim jej zakresie.

W programie wydarzenia znalazły się między innymi: wystawy fotograficzne, pokaz filmów, spektakle teatralne, zajęcia dydaktyczno-integracyjne oraz pokazy tańca. Uczestnik Dni Animacji Kultury mógł liczyć zarówno na rozwój osobisty, poszerzenie świadomości kulturalnej, jak i miło spędzony czas, inspirację oraz integrację z młodymi twórcami.

Fot. Bartosz Proll

 

 

    Aktualności

    Data dodania
    7 czerwca 2016