Demokratyzacja Demokracji Miejskiej - zaproszenie

Wydział Politologii UMCS, Urząd Miasta Lublin, Centrum Spotkania Kultur oraz Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej serdecznie zapraszają 3 czerwca br. na seminarium pt. „Demokratyzacja Demokracji Miejskiej”. Spotkanie ma charakter otwarty i odbędzie się o godzinie 14:00 w sali kameralnej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (Plac Teatralny 1).

Celem spotkania jest próba objaśnienia, czym jest demokracja miejska i jak należy rozumieć ten termin współcześnie oraz jakie są przejawy demokratyzacji jako procesu aktywizacji społecznej.

Podczas seminarium głos zabiorą:
•    prof. dr hab. Jerzy Hausner – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Przewodniczący Rady Programowej OEES
•    Edwin Bendyk – Tygodnik Polityka
•    dr Krzysztof Żuk – Prezydent Lublina
•    Anna Dąbrowska – Prezes Zarządu Stowarzyszenie Homo Faber
•    prof. dr hab. Iwona Hofman – Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
•    Piotr Franaszek - Dyrektor Centrum Spotkania Kultur

Seminarium „Demokratyzacja Demokracji Miejskiej” odbywa się w ramach cyklu konferencji Open Eyes Economy Summit, w których udział biorą wybitni przedstawiciele świata polityki, biznesu, administracji publicznej oraz kultury. W Lublinie organizowane jest na zaproszenie Prezydenta Krzysztofa Żuka, w związku z rocznicą pierwszych częściowo wolnych wyborów, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku. Po raz drugi, w lubelskim seminarium udział weźmie Prof Jerzy Hausner i Redaktor Edwin Bendyk.

Open Eyes Economy to ruch intelektualny, w ramach którego w całym kraju organizowane są – poza dorocznym kongresem – liczne seminaria i debaty pogłębiające dyskurs o ekonomii wartości oraz zachodzących zmianach ekonomicznych i społecznych.

Więcej informacji na stronie: www.oees.pl oraz na Facebooku.

    Informacje prasowe

    Data dodania
    29 maja 2017