Culture Night – Białoruś

31 stycznia 2020 r. w akademickiej „Trójce” odbyło się spotkanie z kulturą białoruską.

Podczas tego wyjątkowego wydarzenia władze rektorskie reprezentowała prof. dr hab. Urszula Bobryk – Prorektor ds. studenckich. Prorektor przywitała wszystkich zgrowadzonych gości oraz pogratulowała pomysłodawcom i organizatorom wydarzenia tak wspaniałej inicjatywy.

Wydarzenie rozpoczęło się od warsztatów rękodzielniczych – wykonania broszek z kwiatem chabru, który jest symbolem Białorusi. Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję zapoznać się z historią, kulturą i tradycjami naszczego wschodniego sąsiada. Goście wysłuchali piosenek w języku białoruskim, podziwiali taniec ludowy oraz sprawdzili swoją wiedzę w quizie o Białorusi.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Piątkowe spotkanie dotyczące Białorusi było pierwszym w tym roku kalendarzowym wydarzeniem z cyklu „Culture Night”. Projekt „Culture Night” jest realizowany przez Centrum Promocji UMCS wraz z laureatami konkursu „Talenty na UMCS”, w ramach którego uzdolnieni młodzi ludzie z siedmiu państw świata zostali przyjęci na bezpłatne studia na naszej Uczelni. Organizowany przez Centrum Promocji UMCS cykl spotkań ma na celu przybliżenie studentom i mieszkańcom Lublina kultury, historii oraz obyczajów krajów, z których pochodzą zagraniczni żacy.

Fot. Bartosz Proll

    Aktualności

    Data dodania
    4 lutego 2020