Christmas Party w studenckiej „Trójce”

12 grudnia br. o godzinie 19.00 w stołówce studenckiej „Trójka” przy ul. Langiewicza 16 rozpocznie się „Christmas Party”. Podczas wydarzenia studenci zagraniczni będą przygotowywać się do obchodów Świąt Bożego Narodzenia - planowane jest m.in. wspólne dekorowanie choinki oraz opowieści o zwyczajach świątecznych panujących w różnych krajach.

„Christmas Party” zainaugurujemy wspólnym zaśpiewaniem kolędy. Około 150 osób wraz z Chórem Akademickim UMCS, na schodach prowadzących do „Trójki”, zaaranżuje wykonanie jednej z najbardziej znanych kolęd świata. Tego wieczoru „Cicha noc" zabrzmi w języku polskim, angielskim i hiszpańskim.

Projekt „Hakuna Matata” został opracowany przez Centrum Promocji UMCS i zagranicznych studentów Uczelni, a jego ideą jest stworzenie wspólnej platformy, w ramach której żacy mogą integrować się oraz poznawać inne kultury i tradycje. Poprzez udział w programie członkowie środowiska akademickiego Lublina mają możliwość przyswojenia nowych umiejętności interpersonalnych czy językowych.
„Hakuna Matata” oznacza dołączenie do wielokulturowej społeczności, w której studenci z całego świata dzielą się swoimi doświadczeniami. Inicjatywa ma także na celu szeroko rozumianą integrację przebiegającą w atmosferze wzajemnego zrozumienia, uśmiechu i przyjaźni, stąd nazwa: w języku suahili „Hakuna Matata” oznacza bowiem „nie martw się, bądź szczęśliwy”!

Zapraszamy serdecznie do stołówki studenckiej „Trójka” przy ul. Langiewicza 16. Jesteśmy przekonani, że będzie to czas integracji oraz radości w magicznej atmosferze zbliżających się Świąt.

Spotkanie ma charakter otwarty.

    Informacje prasowe

    Data dodania
    10 grudnia 2019