Ostatnie dni zbiórki koleżeńskiej dla rodziny Julii Barabas

Najbliżsi 18-letniej Julii toczą trudną walkę o jej zdrowie. Przypomnijmy – córka dr Magdaleny Barabas z Instytutu Pedagogiki UMCS we wrześniu ub. r. przeżyła zatrzymanie krążenia, co doprowadziło do niedotlenienia mózgu. Od tego czasu wymaga całodobowej opieki i intensywnej terapii, co wiąże się z wysokimi kosztami dla całej rodziny.

W wyrazie solidarności, wsparcia i chęci niesienia pomocy pracownikom UMCS i ich rodzinom, Fundacja Akademia Odkrywców Sportu UMCS utworzyła zbiórkę na portalu zrzutka.pl, poprzez którą można wpłacać dowolne środki pieniężne i tym samym pomóc rodzinie Julki. Zbiórka potrwa jeszcze tylko kilka dni - do 12 marca br. 

Wspólnie udało nam się zebrać już ponad 65 tys. zł – ten piękny zryw serca i wsparcie szlachetnej akcji przez społeczność akademicką UMCS jest nie do przecenienia. Wierzymy jednak, że wspólnymi siłami uda nam się jeszcze zwiększyć tę kwotę i choć w taki sposób odciążyć najbliższych Julii. 

Link do zbiórki

Jednocześnie informujemy, że w najbliższą środę, 8 marca br. w godz. 9.00-14.00 na Wydziale Historii i Archeologii UMCS odbędzie się specjalne wydarzenie/kiermasz, podczas którego także będziemy mogli wspomóc rodzinę Barabas. Organizatorzy oferują niezwykłe przysmaki, upominki, książki oraz akcję „za mundurem panny sznurem”. Szczegóły na stronie Wydziału.


W nocy z 13 na 14 września 2022 roku świat dr Magdaleny Barabas z Instytutu Pedagogiki UMCS stanął w miejscu. U jej 18-letniej córki Julii doszło do zatrzymania krążenia, a w konsekwencji do niedotlenienia mózgu. Od tego czasu Julka jest w śpiączce i aktualnie przebywa w Klinice Budzik w Olsztynie. Intensywna i efektywna – na co wszyscy mamy nadzieję - rehabilitacja Julki wymaga stałej obecności rodziny, co wiąże się z cotygodniowymi wyjazdami dr Barabas do Olsztyna i wynajmowania tam mieszkania w celu jak najczęstszego przebywania z córką w Klinice. Pani Barabas ma jeszcze 15-letniego syna, który uczy się w liceum w Lublinie, więc jedyną możliwością sprawowania opieki nad dwójką dzieci jest dzielenie czasu między Lublinem i Olsztynem. Kolejne tygodnie pokazują, jakie koszty generuje taki tryb życia. Aby umożliwić Pani Magdalenie pokrycie kosztów dojazdów i wynajmu mieszkania oraz zakup środków pielęgnacyjnych dla Julki, a także akcesoriów i urządzeń sprzyjających jej rehabilitacji, niezbędna jest nasza wspólna pomoc finansowa.

Serdecznie dziękujemy za każdy gest wsparcia!

    Aktualności

    Data dodania
    8 marca 2023