Zbliżają się Drzwi Otwarte UMCS - zapraszamy!

Wielkimi krokami zbliżają się Drzwi Otwarte Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Serdecznie zapraszamy w najbliższy piątek – 9 marca od godz. 9.00 do ACK UMCS „Chatka Żaka”, na poszczególne wydziały Uczelni oraz do jednostek ogólnouniwersyteckich.

Dla naszych kandydatów przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji i niespodzianek, a na każdego odwiedzającego nasz Uniwersytet czeka dużo uśmiechu, pozytywnej energii i świetnej atmosfery!

Podczas Drzwi Otwartych UMCS podzielimy "Chatkę Żaka" na specjalne strefy tematyczne: edukacji, studenta, rozwoju kompetencji, cudzoziemca i HI-TECH, gdzie będzie można m.in. zobaczyć roboty, sterować robotycznym ramieniem, a tym samym zanurzyć się w wirtualnej przygodzie przy pomocy supernowoczesnego sprzętu. Stworzymy także miejsce do niecodziennej rozmowy i spotkań z nauczycielami akademickimi oraz naukowcami UMCS. Mowa o nowym przedsięwzięciu „Kawiarenka Naukowa UMCS”, stanowiącym idealne miejsce do rozmowy zarówno o kwestiach naukowych, jak i o samym studiowaniu. Punkt będzie zlokalizowany w obecnej Kawiarni artystycznej Le’Żak w „Chatce Żaka” w godz. 10:00-12:00 - w tym czasie co pół godziny swoje "dyżury" będzie pełniło sześć osób reprezentujących różne wydziały Uczelni.

Dla wszystkich, którzy 9 marca nie będą mogli osobiście wziąć udziału w Drzwiach Otwartych UMCS, przygotowaliśmy relację „na żywo”: od godz. 9.00 do 11.00 zapraszamy do oglądania programu przygotowanego przez zespół Telewizji Akademickiej TV UMCS. Nie zabraknie rozmów z ciekawymi gośćmi, ważnych informacji dotyczących tegorocznej rekrutacji na studia, a nade wszystko – prezentacji życia uczelni.

Streaming dostępny będzie TUTAJ


Program „na żywo” poprowadzi także Akademickie Radio Centrum. W trakcie ogłaszanych na antenie konkursów słuchacze będą mogli wygrać gadżety z logo UMCS. Z kolei o godz. 12.00 zapraszamy na program "Centrum wiedzy", gdzie zaproszeni goście - znani absolwenci Uczelni - opowiedzą nam o swoich latach studenckich.

Pasjonatów gier typu „escape room” zaprosimy do zabawy pod nazwą „Try to get out”, w której na wszystkich śmiałków czekać będzie pokój zagadek. Do czerwoności rozgrzejemy szare komórki naszych kandydatów na studia, którzy wezmą udział w bezlitosnym pojedynku na daty, nazwiska i nazwy odbywającym się w ramach turnieju „Jeden z UMCS”. W części artystycznej wydarzenia zaplanowano zaś: występy Zespołu Tańca Ludowego UMCS, Zespołu Tańca Towarzyskiego "Impetus", spektakl biograficzny pt. „Maria” w wykonaniu grupy tanecznej zMYSŁ, jak również koncert „Ona czuje we mnie Jazz…”, czyli piosenki disco polo w nowym jazzowym brzmieniu (godz. 10.00 Sala widowiskowa „Chatki Żaka”).

Tego dnia pokażemy także, jak ważny dla młodego człowieka jest sport, o czym wszyscy zainteresowani przekonają się, odwiedzając Centrum Kultury Fizycznej, gdzie rozgrywać się będzie Turniej o Puchar Rektora UMCS.

Drzwi Otwarte UMCS to świetna okazja do spotkania z doradcami zawodowymi, ze studentami poszczególnych Wydziałów, z przedstawicielami kół naukowych, z naukowcami, czy egzaminatorami z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie. Tego dnia zaprezentujemy ofertę naszych kierunków, opowiemy o przebiegu rekrutacji, a także pomożemy wybrać najlepszą ścieżkę kształcenia i kariery. Podczas Drzwi Otwartych UMCS odbędą się również wycieczki po kampusie, spacery, warsztaty, wykłady, pokazy i wiele więcej.

Szczegółowe informacje, program główny wydarzenia oraz programy akcji na poszczególnych wydziałach UMCS znajdują się na stronie Drzwi Otwartych.

Inauguracja wydarzenia - godz. 9.00 ACK UMCS "Chatka Żaka" (ul. Radziszewskiego 16).

Filmik promujący inicjatywę:

    Aktualności

    Data dodania
    6 marca 2018