UMCS na Dniu Otwartym LO Sobieski

W ostatnią sobotę, tj. 11 marca br. mieliśmy przyjemność gościć na Dniu Drzwi Otwartych w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Lublinie. Była to doskonała okazja do poznania zarówno kandydatów wybierających studia już w najbliższej rekrutacji, jak i przedstawienia oferty UMCS nieco młodszym uczniom.

Tego dnia, już od 10:00 na odwiedzających szkołę przyszłych uczniów oraz ich rodziców czekała bogata oferta zajęć, warsztatów, konkursów czy pokazów  przygotowana przez kadrę nauczycielską oraz uczniów. Goście mieli możliwość zajrzenia do niemal każdej sali lekcyjnej, szatni czy biblioteki... tak by sprawdzić jak poczują się w nowym miejscu. Ich przewodnikami w murach przyszłej szkoły stali się również dotychczasowi absolwenci, którzy chętnie dzielili się własnymi doświadczeniami.

Wśród atrakcji na uczestników wydarzenia czekało także stoisko UMCS, czyli partnera szkoły. Odwiedzający otrzymali tam odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące oferty kształcenia, procesu rekrutacji oraz możliwości rozwoju podczas studiów. Czekały na nich także materiały informacyjne, a także drobne gadżety.
*28 października 2021 roku została podpisana umowa partnerska pomiędzy Wydziałem Politologii i Dziennikarstwa UMCS i Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Lublinie w ramach, której Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie objął patronatem dwa profile prowadzone w szkole: medialny oraz prawniczy.

Podczas podsumowania odbyła się część artystyczna — wówczas goście mogli wysłuchać młodych talentów ze starszych klas. Wydarzenie zakończyło przemówienie Dyrektor LO Sobieski — Ireny Wojtowicz, która podziękowała obecnym za przybycie.  

Imprezie patronował Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Politechnika Lubelska, Akademia WSEI, Uniwersytet Medyczny oraz Izba Radców Prawnych.

Fot. Magdalena Drwal

 

    Aktualności