Spotkajmy się podczas Salonu Maturzystów Perspektywy 2022

Po dwuletniej przerwie cykl wydarzeń w ramach Salonu Maturzystów Perspektywy powraca w tradycyjnej, stacjonarnej formule! To najbardziej znana forma spotkań w kraju. Tym samym organizatorzy i wystawcy umożliwiają uczniom zarówno spotkanie z ekspertami, którzy pomogą w przygotowaniu do matury, jak i z przedstawicielami uczelni z całego kraju. Tegoroczna – już XVI edycja Salonu Maturzystów koncentruje się wokół planowanych zmian w egzaminie maturalnym prowadzonym od 2023 roku. A także (jak zawsze!) kwestii wyboru wymarzonego kierunku studiów oraz uczelni. 

Na stoisku UMCS będziecie mogli poznać ofertę edukacyjną, dowiedzieć się więcej o realizowanych programach kształcenia czy możliwościach rozwoju osobistego podczas studiów. Do Waszej dyspozycji będą pracownicy działów promocji oraz rekrutacji. Znajdzie się również odpowiedia przestrzeń do rozmowy z doradcą zawodowym oraz specjalistą zajmującym się planowaniem i realizowaniem ścieżki edukacji i kariery.

Zastanawiacie się jaki kierunek wybrać? A może macie już sprecyzowaną drogę kariery tylko poszukujecie najlepszych narzędzi jej realizacji? Jak wygląda życie w czasie studiów – czy jest w nim czas na coś poza nauką? Czy i jak studenci pierwszoroczni mogą aplikować o wsparcie materialne? W jaki sposób obiekty są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami? Na te i wiele, wiele innych pytań uzyskacie odpowiedzi na naszym stoisku.  

Spotkajcie się z nami już za kilka, kilkanaście dni:

  • 19 i 20 września w Lublinie w gmachu Kolegium Jana Pawła II Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (Al. Racławickie 14);
  • 23 września w Białymstoku na Wydziale Elektrycznym  Politechniki Białostockiej (ul. Wiejska 45 d);
  • 29 i 30 września br. w Rzeszowie w Strefie Kultury Studenckiej Politechniki Rzeszowskiej (ul. Akademicka 6).

Teren targów będzie dostępny w godz. 9:00–15:00.

Patronat honorowy nad Salonem Maturzystów Perspektywy 2022 sprawują: Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki oraz prof. Arkadiusz Mężyk, przewodniczący KRASP.


Więcej aktualności dotyczących rekaturacji na studia znajdziecie w Systemie Obsługi Rekrutacji UMCS.

 

    Aktualności

    Data dodania
    14 września 2022