Rekrutacja na studia krok po kroku

1 kwietnia rozpoczęła się internetowa rejestracja kandydatów. Jeżeli chcesz rozpocząć studia na UMCS dowiedz się jakie są kolejne kroki rekrutacji.

Krok 1. Zapoznaj się z naszą ofertą dydaktyczną
W zakładce Wyszukiwarka studiów możesz dowiedzieć się więcej na temat efektów kształcenia i wymagań na dany kierunek studiów oraz czy na wybranym przez Ciebie kierunku prowadzone są egzaminy wstępne. Dzięki wyszukiwarce możesz także sprawdzić, na które kierunki możesz aplikować na podstawie wybranych przez Ciebie przedmiotów maturalnych. 

Krok 2. Załóż konto i uzupełnij wymagane informacje
Konto należy założyć w Internetowej Rejestracji Kandydatów wybierając zakładkę Rejestracja. Uzupełnij wszystkie dane i upewnij się, że są poprawne. Zapisz się na wybrany przez siebie kierunek.

Krok 3. Dokonaj opłaty rekrutacyjnej
Opłatę rekrutacyjną należy wnieść na numer konta bankowego podany na Twoim profilu w systemie IRK. Opłaty należy dokonać do dnia określonego w terminarzu kierunku.

Krok 4. Sprawdź wyniki rekrutacji
Zaloguj się na swoje konto w systemie IRK i sprawdź, czy zostałeś zakwalifikowany na studia. Lista rankingowa tworzona jest na podstawie sumy uzyskanych przez kandydata punktów. Przyjęcie na studia odbywa się w ramach ustalonego limitu miejsc.

Krok 5. Po zakwalifikowaniu się na studia złóż komplet dokumentów
W określonym terminie i miejscu właściwym dla danego kierunku dopełnij ostatnich formalności. Pamiętaj, że niezłożenie dokumentów oznacza rezygnację ze studiów.
Więcej informacji odnośnie wymaganych dokumentów znajdziesz tutaj.

Jeżeli chcesz otrzymać legitymację wgraj do systemu IRK zdjęcie, dokonaj opłaty i zamów legitymację.

Jeżeli nie udało Ci się dostać na wybrany kierunek w I turze, możesz starać się
o przyjęcie w kolejnych turach. Będzie to możliwe w przypadku nieprzekroczenia limitu miejsc w I turze.

W celu ułatwienia procesu rekrutacji została stworzona aplikacja mobilna UMCS - rekrutacja. Za jej pomocą nasi kandydaci mogą na bieżąco monitorować wyniki kwalifikacji, dowiedzieć się więcej o poszczególnych etapach oraz śledzić życie Uniwersytetu.

Więcej potrzebnych informacji na temat rekrutacji i studiowania na Uniwersytecie Marii Curie - Skłodowskiej znajdziesz w zakładce Kandydat.

    Aktualności

    Autor
    Kinga Parcheta
    Data dodania
    21 maja 2020