Poznaj UMCS – Webinar Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki

8 kwietnia 2022 roku, kandydaci rozważający podjęcie studiów na jednym z kierunków oferowanych przez naszą Uczelnię, mieli szansę zapoznania się z ofertą skierowaną do nich przez Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS.

Wirtualne spotkanie, transmitowane ze studia TV UMCS, znajdującego się Akademickim Centrum Kultury i Mediów Chatka Żaka, zgromadziło przed ekranami komputerów, telefonów i tabletów grupę uczniów szkół ponadpodstawowych, zainteresowanych studiowaniem jednego z oferowanych kierunków ścisłych.

Dzięki rozmowie z Dziekan Wydziału, dr hab. Moniką Budzyńską, prof. Uczelni, kandydaci dowiedzieli się dlaczego tak ważna w codziennym życiu i współczesnym świecie staje się matematyka czy też nowoczesne technologie płynące z rozwoju nauki informatycznych.

W dalszej części spotkania, dr Małgorzata Cudna z Katedry nauczania matematyki i informatyki, szczegółowo zaprezentowała każdy z oferowanych przez Wydział kierunków studiów. Dodając także informację i wskazówki o możliwościach późniejszego zatrudnienia po nich.

Rozmowa z Prodziekan ds. studenckich, dr hab. Beatą Byliną, ukazała naszym kandydatom możliwości jakie Wydział oferuje swoim studentom pod względem nowoczesnego sprzętu, na jakim mają okazję uczyć się wybranego zawodu.

Natomiast rozmowa ze studentem Wydziału to ukazanie szeregu możliwości, jakie niesie za sobą dołączenie do jednego z kilku kół naukowych. Wspólne dzielenia pasji, podejmowanie działań i udział w różnego rodzaju wydarzeniach organizowanych nie tylko przez sam Wydział MFiI, ale również w wydarzeniach ogólnouniwersyteckich.

Serdecznie zapraszamy każdego, kto nie miał okazji obejrzeć webinaru w dniu jego emisji, do zapoznania się z materiałem dostępnym na kanale YouTube UMCS. 

    Aktualności

    Data dodania
    9 kwietnia 2022