Pogotowie przedmaturalne z fizyki (11-15.02.)

Bezpłatne zajęcia dla maturzystów odbywają się w Instytucie Fizyki UMCS w trakcie ferii zimowych.

Jak co roku Instytut Fizyki wspólnie z Lubelskim Oddziałem PTF i Stowarzyszeniem LuTEN organizuje cykl bezpłatnych zajęć dla maturzystów. W tym roku odbywają się one w trakcie ferii zimowych w dniach 11-15 lutego 2019 r.

Pogotowie przedmaturalne to krótki kurs przygotowujący do egzaminu dojrzałości z fizyki na poziomie rozszerzonym. Pomaga on uczniom usystematyzować wiedzę, zwrócić uwagę na najważniejsze zagadnienia wymagane na egzaminie i uzupełnić ewentualne braki. Pogotowie nie zastąpi systematycznej nauki, ale wspomoże naukę prowadzoną w szkole średniej. Zajęcia obejmują wykłady z pokazami eksperymentów, ćwiczenia w rozwiązywaniu zadań oraz doświadczenia wykonywane przez uczniów.

Codziennie maturzyści spędzą ok. 5 godzin, powtarzając wiadomości i rozwiązując zadania i problemy z fizyki.

Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 9.00 wykładem dla wszystkich uczestników. W jego trakcie wybrane zagadnienia z programu fizyki będą rozszerzone o demonstracje doświadczeń. Po wykładzie, do godziny 14.00, w mniejszych grupach są wspólnie rozwiązywane zadania lub uczniowie samodzielnie wykonają i przeanalizują doświadczenia fizyczne. Każdego dnia uczniowie będą zwiedzać pracownie naukowe Instytutu Fizyki UMCS.

Pogotowie przedmaturalne jest bezpłatne dla wszystkich chętnych uczniów. Ze względu na pojemność sal dydaktycznych liczba miejsc jest ograniczona do 120.

Honorowy patronat na pogotowiem przedmaturalnym z fizyki objął:
JM Rektor UMCS prof. dr hab. Stanisław Michałowski

Dodatkowe informacje »

    Aktualności

    Data dodania
    12 lutego 2019