Pogotowie przedmaturalne z fizyki

Przygotowujesz się do matury z fizyki? Chcesz usystematyzować i utrwalić swoją wiedzę? A może fascynują Cię zachodzące wokół zjawiska i procesy? Jak co roku Instytut Fizyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie organizuje cykl bezpłatnych zajęć dla maturzystów.

Pogotowie Przedmaturalne z Fizyki to krótki kurs przygotowujący do egzaminu dojrzałości z fizyki na poziomie rozszerzonym. Chcemy usystematyzować wiedzę uczniów, zwrócić uwagę na najważniejsze zagadnienia wymagane na egzaminie i uzupełnić ewentualne braki. Zakres tematyczny zajęć pokrywa się w całości z wymaganiami maturalnymi, ale na tak krótkim kursie nie omówimy wszystkich problemów mogących pojawić się na maturze. Pogotowie nie zastąpi systematycznej nauki, ale wspomoże naukę prowadzoną w szkole średniej.

W tym roku przygotowaliśmy dwa niezależne kursy:
  • Zajęcia w formie stacjonarnej w Instytucie Fizyki UMCS odbędą się w dniach 16-21 stycznia 2023 r. (w pierwszym tygodniu ferii w województwie lubelskim). Będzie to cykl 5 spotkań, trwających około 5 godzin każde. Zainteresowanych odsyłamy na stronę wydarzenia.
  • Zajęcia w formie zdalnej planowane są jako cykl 10 spotkań odbywających się w kolejne soboty, począwszy od 21 stycznia br. Każde spotkanie planowane jest na ok. 2,5 godziny i podzielone zostało na 2 części: ćwiczeniową i wykładową. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www.archimedes.umcs.pl/pogotowiezdalne
Udział w każdym kursów jest bezpłatny, natomiast wymaga uprzedniej rejestracji. Formularze rejestracyjne na obie części są oddzielne; prosimy o zwrócenie uwagi, czy zapisujecie się Państwo na interesujący Was kurs. 
Rejestracja trwa do wyczerpania limitu miejsc, ich liczba jest ograniczona. O przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.
 
Dla zarejestrowanych uczestników, którzy polubią fanpage "Pogotowie Przedmaturalne z Fizyki" zostaną utworzone zamknięte grupy z materiałami dodatkowymi.
 
Kontakt:
Instytut Fizyki UMCS
ul. Radziszewskiego 10
20-031 Lublin

    Aktualności