Inżynieria światłowodowa, czy jest dla Ciebie? Sprawdź

Jeśli chcesz zdobyć doświadczenie zawodowe i gruntowne wykształcenie ogólnouniwersyteckie wybierz Inżynierię światłowodową. Jest to kierunek łączący naukę z przemysłem, którego ukończenie daje tytuł zawodowy inżyniera.

Atutem kierunku jest fakt, iż powstał on z inicjatywy przedsiębiorców z Klastra Fotoniki i Światłowodów oraz Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki (PPTF). Nasz Uniwersytet jest kolebką polskich światłowodów i miejscem pracy uznanych specjalistów w tej dziedzinie. Gruntowna wiedza chemiczna w połączeniu ze znajomością metod badawczych i działaniem aparatury naukowej zapewni Ci sukces na rynku pracy.

Specjalności/ścieżki kształcenia: Inżynieria światłowodowa, specjalności: Technologie światłowodowe, Materiałoznawstwo fotoniczne

Czas trwania: 3,5 lata (studia inżynierskie)

Zakres: Inżynieria światłowodowa oferuje wiedzę ogólną z zakresu nauk chemicznych, fizycznych i technicznych (informatycznych i elektronicznych) oraz praktyczną wiedzę dotyczącą działania, wytwarzania i zastosowania światłowodów w systemach transmisyjnych, komunikacyjnych oraz czujnikach nowej generacji.

Wyróżnia nas:

 • multidyscyplinarny charakter studiów,
 • nowoczesna pracownia z pełną linią do wyciągania światłowodów,
 • renomowana kadra wykładowców,
 • praktyki w firmach z Klastra Fotoniki i Światłowodów i PPTF dające możliwość zatrudnienia w trakcie studiów,
 • zajęcia menadżerskie,
 • możliwość podnoszenia kwalifikacji na specjalistycznych szkoleniach i warsztatach,
 • udział w międzynarodowych programach wymiany studentów.

Perspektywy: Specjaliści z obszaru światłowodów poszukiwani są w takich branżach jak: telekomunikacja, lotnictwo, e-mobility i motoryzacja, przemysł wydobywczy, monitoring procesów przemysłowych. Absolwenci mają przygotowanie do podjęcia pracy w ośrodkach przemysłowych związanych z optyką, fotoniką i telekomunikacją m. in. w laboratoriach kontroli obiektów inżynieryjnych; w laboratoriach kontroli procesów i infrastruktury, laboratoriach diagnostycznych i analitycznych, środowiskowych; w instytucjach oferujących usługi z zakresu tele-medycyny oraz jednostkach naukowo-badawczych.

Inne: możliwość rozwijania zainteresowań w studenckich kołach naukowych, aktywna praca w Samorządzie Studentów.


Zarejestruj się

 

  Aktualności

  Data dodania
  13 września 2023