Hieronimki 2017, czyli święto tłumaczy - zaproszenie

Szanowni Państwo, zapraszamy na Hieronimki 2017 - czwartą edycję święta tłumaczy organizowaną przez Zakład Lingwistyki Stosowanej UMCS. Nazwa inicjatywy pochodzi od św. Hieronima, patrona zawodu tłumacza i autora pierwszych przekładów Biblii. Inauguracja wydarzenia odbędzie się w najbliższy piątek, 29 września br., o godz. 10.00 w dużej Auli Wydziału Humanistycznego (Nowy Humanik, Plac Marii Curie-Skłodowskiej 4a).

W tegorocznych Hieronimkach weźmie udział ponad 500 uczniów ze szkół z województwa lubelskiego. Wśród bogatej oferty przygotowanej przez Zakład Lingwistyki Stosowanej UMCS znajdą się wykłady, warsztaty językowe, ciekawe spotkania z pracownikami i studentami lingwistyki oraz absolwentami odnoszącymi sukcesy na rynku pracy w Polsce i Europie.

Na uczestników czekają też wystąpienia tłumaczy konferencyjnych oraz sądowych, a także osób, które zajmują się zawodowo przekładem literatury oraz filmów. Uczniowie mogą się również sprawdzić jako tłumacze symultaniczni w nowoczesnych laboratoriach. Atrakcją dla uczestników będą konkursy językowe z ciekawymi nagrodami oraz wycieczka szlakiem znanych lubelskich tłumaczy w towarzystwie przewodnika turystycznego. Urozmaiceniem wykładów będzie także program artystyczny przygotowany przez studentów lingwistyki stosowanej.

Zachęcamy do zapoznania się z programem wydarzenia (w załączeniu).

Organizatorzy

    Aktualności

    Data dodania
    28 września 2017