Relacja z koncertu „Muzyczne Szlagiery”

21 maja 2014 r. w Sali Widowiskowej Akademickiego Centrum „Chatka Żaka” odbył się koncert pod nazwą „Muzyczne Szlagiery”. Na scenie wystąpiła Elwira Śliwkiewicz-Cisak ze swoimi wychowankami.

Koncert rozpoczęto o godz. 18 utworem „Taniec z szablami”, pochodzącym z aktu baletu Gajane Arama Chaczaturiana, który zagrała Pani Profesor wraz ze swoimi czterema uczniami. Po przepięknym utworze powitano zgromadzoną publiczność, przybyłych gości, wspomniano o 70 latach Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Przedstawiono krótki życiorys Pani Elwiry Śliwkiewicz-Cisak, podkreślono m.in., że grę na akordeonie rozpoczęła w dziewiątym roku życia i że jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu, ponadto prowadzi warsztaty i zajęcia w szkole muzycznej w Lublinie.

Fot. Wojciech Saj

Następnie scenę oddano młodym artystom, którzy w swoim dorobku mają wiele osiągnięć, wyróżnień i nagród. Są to pierwsze miejsca na ogólnopolskich festiwalach oraz czołowe miejsca na arenie międzynarodowej.

Wychowankowie Pani Profesor wykonali utwory takich osobistości, jak Jan Sebastian Bach, Wolfgang Amadeusz Mozart czy Frederyk Chopin.

Uczniowie byli w różnym wieku, pokazali na scenie, że czerpią radość z muzyki i z tego, czego nauczyli się od swojej mistrzyni. Na koncercie wystąpiło kilkunastu młodych artystów, których w większości prawdopodobnie usłyszymy kiedyś na wielkich międzynarodowych deskach filharmonii.

Tekst opracowała Karolina Kobiałka
Koło Dziennikarskie Studentów Wydziału Politolgii UMCS

 

 

    Aktualności

    Autor
    Anna Jakubaszek
    Data dodania
    27 maja 2014