„Lublin z duszą” – spacery dla studentów zagranicznych

Spacery dla studentów zagranicznych odbywające się pod hasłem „Lublin z duszą”, to jedna z ciekawych inicjatyw organizowana m.in. przez Urząd Miasta Lublin we współpracy z lubelskimi uczelniami, w tym z UMCS.

Poprzez projekt, studenci zagraniczni podejmujący naukę na lubelskich uczelniach, mają okazję odkryć kulturalny klimat naszego miasta.

19 października br. odbyło się kolejne spotkanie, podczas którego studenci podziwiali krajobraz miasta z Wieży Trynitarskiej, zapoznali się z repertuarem Starego Teatru, dowiedzieli się o kulturalnych ciekawostkach Lublina od przedstawicieli Brama Grodzka – Teatr NN, a także odwiedzili nieprzeciętne miejsca inspiracji, m.in. Centrum Kultury czy Centrum Cicha 4.

W tegorocznej (pilotażowej) edycji spacerów „Lublin z duszą” udział wzięli studenci UMCS (z Ukrainy i Białorusi), UM (z Tajwanu, Arabii Saudyjskiej oraz USA) oraz WSEI (z Ukrainy i Białorusi). Łącznie jest to ponad 200 młodych ludzi, którzy przeszli specjalnie dla nich rozpisaną trasę, poznając potencjał instytucji kultury.

Spacery „Lublin z Duszą” to dla wielu studentów pierwszy krok w stronę poznawania miasta. Dzieje się tak nie tylko poprzez wizyty w ciekawych miejscach zlokalizowanych na wycieczkowych trasach, ale również dzięki spotkaniom z fascynującymi ludźmi, którzy tu mieszkają, pracują i tworzą. „Daje to możliwość usłyszenia wielu ciekawostek i jest okazją do rozmowy ze znawcami miejskich szlaków. Dzięki temu poznawanie Lublina jest pełniejsze i na pewno o wiele ciekawsze. Ma niepowtarzalny klimat.” – mówi Barbara Kostecka z UM Lublin.

Najbliższe spotkanie w ramach cyklu n11 spotkań pn. „Lublin z duszą” zaplanowano na 13 października o godz. 13.00.

Fot. Marta Ostrovska

    Aktualności

    Data dodania
    22 września 2014