Wyniki rekrutacji grup szkolnych do Przedsiębiorczej Młodzieży 2024

Wyniki naboru placówek oświatowych do III edycji projektu „Przedsiębiorcza Młodzież”.

Jednym z celów, które wyznaczyło sobie Miasto w strategii rozwoju na kolejne lata jest zapewnienie mieszkańcom wysokiej jakości kształcenia na każdym etapie życia. Zadanie to realizowane jest m.in. poprzez wzmacnianie więzi młodych ludzi z Lublinem, w tym dzięki tworzeniu okazji do poznawania lubelskich przedsiębiorców, twórców z sektora kreatywnego, ośrodków kultury oraz nauki w celu ukazania młodemu człowiekowi perspektyw rozwoju w Lublinie, a także wsparcia startu młodych przedsiębiorców na rynku pracy. Przedsiębiorcza Młodzież jest jednym z flagowych projektów Miasta, służących realizacji założonych celów we wspomnianym obszarze. – powiedział dr Krzysztof Żuk Prezydent Miasta Lublin.

Projekt Przedsiębiorcza Młodzież, dotychczas realizowany w ramach aktywności miejskich związanych z otrzymaniem tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023, zyskał rozpoznawalność wśród młodych mieszkańców miasta oraz lubelskich przedsiębiorców i instytucji. Został także wyróżniony w ramach Konkursu Europejskie Nagrody Promocji Przedsiębiorczości (EEPA), w kategorii: Promowanie ducha przedsiębiorczości, który jest formą wyróżniania najlepszych promotorów i inicjatyw w dziedzinie przedsiębiorczości w Europie.

Głównym celem Projektu Przedsiębiorcza Młodzież, realizowanym przez Miasto we współpracy z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, jest wsparcie postaw przedsiębiorczych oraz rozwinięcie kompetencji w zakresie przedsiębiorczości wśród lubelskiej młodzieży.W ubiegłorocznej edycji projektu wzięło udział ok. 330 uczestników i uczestniczek z 10 szkół ponadpodstawowych z terenu miasta. Młodzi stworzyli 42 projekty doradcze z zakresu promocji firmy lub produktu w social mediach, odbyli szereg wizyt i spotkań w formie warsztatowej. Dzięki udziale w projekcie mieli możliwość podjęcia współpracy z lubelskimi przedsiębiorcami, stanowiącej niejednokrotnie ich pierwsze doświadczenie zawodowe.

W programie tradycyjnie młodzież weźmie udział w dedykowanych warsztatach, w tym w zakresie: realizacji zadania marketingowego z Partnerami Kreatywnymi (agencje marketingowe, PR-owe, studia graficzne, studia animacji itp.), realizacji profesjonalnych relacji medialnych, autoprezentacji czy analizy typów osobowości metodą MBTI. Nie zabraknie także Konkursu na najlepszy projekt doradczy z zakresu promocji firmy lub jej produktu w social mediach, Konkursu na szkolną Przestrzeń Kreatywną czy też wizyt studyjnych w siedzibach przedsiębiorców i instytucji oraz na campusie UMCS w Lublinie. Nowością w III edycji projektu Przedsiębiorcza Młodzież będzie zaś warsztat dla uczestników i uczestniczek z zakresu wykorzystania sztucznej inteligencji w marketingu, a także możliwość skorzystania przez młodzież z wytworów AI przy realizacji projektów doradczych dla firm i instytucji-Partnerów Projektu.

Nabór uczestników i partnerów odbył się w terminie 14-16 lutego 2024 r. Do udziału w projekcie zgłosiło się kilkanaście szkól ponadpodstawowych z Lublina. Wszystkim chętnym serdecznie dziękujemy za przesłanie zgłoszeń, a do projektu zakwalifikowały się następujące placówki:

  1. Zespół Szkół Odzieżowo-Włókienniczych
  2. Międzynarodowe Liceum Ogólnokształcące Paderewski
  3. Śródziemnomorskie Liceum im. Św. Dominika Guzmana
  4. Akademickie Liceum Mistrzostwa Sportowego/Liceum Ogólnokształcące Lubelskiej Akademii WSEI
  5. Zespół Szkół nr 5 im. Jana Pawła II
  6. VI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja
  7. V Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie
  8. XXIII Liceum Ogólnokształcące im. Nauczycieli Tajnego Nauczania
  9. Zespół Szkół Elektronicznych, Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939
  10. XXX Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego

Zakwalifikowanym zespołom serdecznie gratulujemy!