Wydział Artystyczny

 

Prof. dr hab. Urszula Bobryk
Instytut Muzyki / Katedra Chóralistyki i Kształcenia Wokalnego

Zainteresowania naukowe: polska muzyka współczesna, muzyka klasyczna, muzyka chóralna, dyrygentura, konkursy i festiwale muzyczne, prawykonania

tel. 81 537 52 84
e-mail: urszula.bobryk@poczta.umcs.lublin.pl

Dr hab. Mariusz Bogdanowicz, prof. UMCS
Instytut Muzyki / Katedra Muzyki Jazzowej i Rozrywkowej

Zainteresowania naukowe: jazz, muzyka rozrywkowa, koncerty, festiwale muzyczne, edukacja muzyczna.

tel. 81 537 69 12
e-mail: bogdanowicz@umcs.pl

Dr Tomasz Kozak
Instytut Sztuk Pięknych / Katedra Grafiki Projektowej i Druku Płaskiego

Zainteresowania naukowe: film artystyczny, sztuka współczesna, instytucje sztuki, krytyka artystyczna, wystawy

tel. 81 537 69 46; 81 537 69 43
e-mail: tomasz.kozak@poczta.umcs.lublin.pl

Dr Piotr Majewski
Instytut Sztuk Pięknych / Zakład Historii Sztuki

Zainteresowania naukowe: historia sztuki, krytyka artystyczna, sztuka współczesna, zachęta lubelska, rynek sztuki

tel. 81 537 69 39
e-mail: piotr.majewski@poczta.umcs.lublin.pl

Dr Sławomir Plewko
Instytut Sztuk Pięknych / Katedra Sztuki Mediów Cyfrowych

Zainteresowania naukowe: Media cyfrowe; 
Media elektroniczne z uwzględnienie animacji czasu rzeczywistego (Interactive Art);
Druk cyfrowy oraz wszystkie tradycyjne techniki poligraficzne (offset, serigrafia, flexografia, etc);
Projektowanie graficzne (książka, reklama, komunikacja wizualne, identyfikacja marki, rebranding, etc);
Typografia tradycyjna i cyfrowa;
Wzornictwo przemysłowe, architektura, urbanistyka – ze szczególnym uwzględnieniem lat 1920-1939, 1950–1970 oraz 1995-2015.

tel. tel. 81 537 69 46
e-mail: plewko@poczta.umcs.lublin.pl

Dr hab. szt. Joanna Polak
Instytut Sztuk Pięknych / Katedra Sztuki Mediów Cyfrowych

Zainteresowania naukowe: animacja, film

tel. 81 537 69 46
e-mail: joanna.polak@poczta.umcs.lublin.pl

Mgr Karol Pomykała
Instytut Sztuk Pięknych / Katedra Grafiki Warsztatowej

Zainteresowania naukowe: reklama, kreatywność, grafika artystyczna - w szczególności linoryt

tel. 81 537 52 80
e-mail: karol.pomykala@poczta.umcs.lublin.pl


Dr hab. szt. Sławomir Toman, prof. UMCS
Instytut Sztuk Pięknych / Katedra Malarstwa i Rysunku

Zainteresowania naukowe: malarstwo

tel. 81 537 79 75
e-mail: slawomir.toman@poczta.umcs.lublin.pl

Prof. szt. plast. Tomasz Zawadzki
Instytut Sztuk Pięknych / Katedra Malarstwa i Rysunku

Zainteresowania naukowe: malarstwo, sztuka współczesna, kurator wystawy, juror konkursów

tel. 81 537 69 30
e-mail: tomasz.zawadzki@poczta.umcs.lublin.pl