Z wyspą w środku – podróż wśród ludzi i miejsc Sycylii

Spotkanie z autorem i otwarcie wystawy fotografii pt. „Z wyspą w środku – podróż wśród ludzi i miejsc Sycylii”, autorstwa Charley'a Fazio, odbyło się 4 grudnia 2015 r. w Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa UMCS.

Charley Fazio urodził się w Palermo, ale dzieciństwo spędził w małym miasteczku Galati Mamertino w prowincji Messina. Ukończył Uniwersytet w Palermo na Wydziale Geologii. W 2008 roku jego fotografia pod tytułem „Życie jest piękne” została wyróżniona na prestiżowym, międzynarodowym konkursie Sony World Photography Awards. Przez dwa lata artysta znajduje się w gronie półfinalistów konkursu National Geographic Italia.

Współpracuje z Akademią Sztuk Pięknych w Palermo oraz czasopismami: National Geographic Italia, Marcopolo, Dove, F, D Donna, I grandi vini, I love Sicilia, Diari di viaggio, Alice Cucina, La cucina italiana.
W ostatnich latach artysta dużo podróżuje i prezentuje swoją twórczość. W kwietniu 2016 roku prace Charley Fazio zostaną zaprezentowane w galerii Agora w Nowym Jorku.

Wystawę uroczyście otworzyła prof. sztuk muz. prof. Urszula Bobryk. 

Fot. Bartosz Proll

    Aktualności

    Data dodania
    7 grudnia 2015