Prof. Mikulski doktorem honoris causa UMCS

Prof. dr hab. Krzysztof Mikulski otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Uroczystość odbyła się 17 września 2019 r. w Auli im. Kazimierza Myślińskiego na Wydziale Humanistycznym UMCS oraz zgromadziła liczne grono osób chcących uhonorować wyróżnienie Pana Profesora.

Fot. Bartosz Proll

Podczas uroczystości laudację wygłosił prof. dr hab. Jan Pomorski, kierownik Zakładu Metodologii Historii UMCS, a jednocześnie promotor nadania tytułu doktora honoris causa prof. Mikulskiemu. Przyznanie tego tytułu jest zarazem najwyższym wyróżnieniem i wyrazem największego uznania ze strony Uniwersytetu dla osób szczególnie zasłużonych dla nauki. 

Doktorat prof. Krzysztofa Mikulskiego jest 84. doktoratem w historii uczelni i przypada w roku jubileuszu 75-lecia Uniwersytetu. W związku z tym badacz otrzymał także od Rektora UMCS pamiątkową statuetkę naszej Patronki. 

Prof. Mikulski to wybitny badacz dziejów Europy Środkowo-Wschodniej, zaangażowany w utrwalenie dziejów Rzeczypospolitej oraz największy znawca działalności Mikołaja Kopernika. Jest autorem 300 publikacji, a także jednym z organizatorów trwającego obecnie w Lublinie XX Powszechnego Zjazdu Historyków Polskich.

Od 1984 r. zawodowo związany jest z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, a od 2016 r. z Instytutem Historii im. Tadeusza Manteuffla Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. W latach 2003-2013 był Prezesem Polskiego Towarzystwa Historycznego, funkcję tę ponownie pełni od roku 2015. Profesor od wielu lat współpracuje z środowiskiem naukowym Instytutu Historii UMCS.

Galeria zdjęć:

    Wydarzenia

    Data dodania
    18 września 2019