Studentki UMCS ambasadorkami województwa lubelskiego

W minioną sobotę, 28 sierpnia 2021 r. w Centrum Spotkania Kultur odbyła się uroczysta gala zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, podczas której przyznane zostały tytuły Ambasadorów Województwa Lubelskiego. Tytuł Ambasadora Województwa Lubelskiego w kategorii Instytucja otrzymała Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego Województwa Lubelskiego, do której należy Klub Uczelniany AZS UMCS Lublin. Tytuł Specjalnego Ambasadora Województwa Lubelskiego za szczególne osiągnięcia w promowaniu regionu w kraju i za granicą otrzymały studentki Wydziału Prawa i Administracji UMCS – Malwina Kopron i Małgorzata Hołub-Kowalik.

Wyróżnione studentki są medalistkami Igrzysk Olimpijskich w Tokio, a na co dzień są zawodniczkami Klubu Uczelnianego AZS UMCS Lublin. Pochodząca z Puław Malwina Kopron sięgnęła po brązowy medal w rzucie młotem. Z formą trafiła idealnie. Wynik, który zapewnił podium: 75 m 49 cm, był jej najlepszym w tym sezonie. Przyznam szczerze, że 10 lat temu jako mała dziewczynka nie pomyślałabym, że będę reprezentować kraj na arenie międzynarodowej. A dziś stoję przed państwem jako medalistka olimpijska. To jest coś niesamowitego – mówiła do zgromadzonych w CSK Malwina Kopron.

Z dwoma medalami ze stolicy Japonii do kraju wróciła z kolei sprinterka Małgorzata Hołub-Kowalik. Oba wywalczyła w sztafetach 4x400 m. W sztafecie mieszanej sięgnęła po złoto, z kolei w sztafecie żeńskiej po srebro. Teraz na swoim koncie ma już krążki wszystkich imprez rangi mistrzowskiej.

Tytuły „Ambasadora” przyznawane są wybitnym osobom, instytucjom i firmom, które wniosły istotny wkład w promowanie województwa lubelskiego w kraju i poza jego granicami. Przez ponad 20 lat Kapituła konkursu tym tytułem wyróżniła 66 ambasadorów. W 2020 r. tytuł Ambasadora Województwa Lubelskiego w kategorii Instytucja otrzymał Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Kapituła doceniła ogromny, wieloletni wkład Uczelni w wielopłaszczyznowy rozwój regionu.

Fot. AZS UMCS Lublin

Od lewej: prezes KU AZS UMCS Rafał Walczyk, Piotr Rejmer (Klub Środowiskowy AZS Woj. Lub.), prezes Organizacji Środowiskowej AZS Lublin prof. Zdzisław Targoński, Malwina Kopron, wiceprezes OŚ AZS Lublin Paweł Markiewicz, sekretarz OŚ AZS Lublin Marcin Kotowoda

    Aktualności

    Autor
    Kamil Wojdat
    Data dodania
    30 sierpnia 2021