Spotkanie z Dawidem Myśliwcem z kanału „Naukowy Bełkot”

Podczas tegorocznych Drzwi Otwartych przygotowaliśmy występ specjalnego gościa – dra Dawida Myśliwca, autora kanału „Naukowy Bełkot”, który na spotkaniu online opowie o najdziwniejszych sposobach na leczenie ludzi. Webinar odbędzie się już 21 marca br. o godzinie 18:00 na profilu UMCS na platformie Facebook.

Dawid Myśliwiec jest doktorem nauk chemicznych, który swoje pierwsze kroki stawiał na UMCS, a obecnie zajmuje się popularyzacją i zwiększaniem świadomości roli nauki w naszym życiu. Założył dwa kanały na platformie YouTube („Uwaga! Naukowy Bełkot” i „Wyłącznie Naukowy Bełkot”), gdzie przybliża nierzadko skomplikowane zagadnienia naukowe, spotyka się z interesującymi badaczami, czy porusza ważne społecznie tematy z pogranicza nauki. Ostatnio, wraz z Moniką Chylińską założył portal naukowybelkot.pl, na którym polscy naukowcy mogą publikować artykuły o swoich dokonaniach i zainteresowaniach naukowych. Filmy Dawida były kilkukrotnie nagradzane, a jego książka „Przepis na człowieka” sprzedała się w liczbie 30 000 egzemplarzy.

Dawid Myśliwiec jest doskonałym dowodem na to, że nauka nie musi być nudna, a naukowcy to nie tylko panowie w sędziwym wieku, dumający nad kolejnymi teoriami. Młody chłopak reprezentuje nowe pokolenie entuzjastów nauki, ludzi zapalonych do działania, wszechstronnych i odważnych. Nie brakuje mu również pokory, a jego życiorys oraz praca naukowa, którą wykonuje, mogą służyć jako przykład pokonywania samego siebie i swoich słabości.

Spotkanie i webinar przyszli studenci będą mogli obejrzeć na stronie UMCS-u na Facebooku. 

W ramach webinaru odbędzie się konkurs, w którym do wygrania będą podpisane przez autora książki „Przepis na człowieka”. Nagrodzeni zostaną uważni słuchacze, którzy odpowiedzą na pytanie dotyczące treści wykładu. 

Serdecznie zapraszamy!

    Aktualności

    Data dodania
    15 marca 2022