Prof. dr hab. Iwona Hofman Ambasadorem Wschodu 2021

27 listopada podczas uroczystej gali na Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim po raz ósmy ogłoszono laureatów konkursu Ambasador Wschodu.

Tytuł Ambasadora Wschodu jest przyznawany w następujących kategoriach: turystyka, biznes, projekt, społecznie odpowiedzialny, kultura i sztuka, marka, nauka. Podczas tegorocznej edycji 24-osobowa kapituła konkursu wyłoniła siedmiu laureatów, przyznała tytuł honorowy oraz nagrodę specjalną, a także wybrała dwa odkrycia roku. Najwięcej wyróżnień otrzymali reprezentanci województwa podlaskiego – 5 oraz lubelskiego – 3.

Wśród nagrodzonych osób reprezentujących nasze województwo znalazła się prof. dr hab. Iwona Hofman, dyrektor Instytutu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach UMCS, która otrzymała statuetkę w kategorii „Nauka”. Kapituła konkursu doceniła także osiągnięcia Janusza Opryńskiego, polskiego reżysera teatralnego, wyróżniając go w kategorii „Kultura i sztuka”. Oprócz wspomnianych osób nagrodzono również lubelskiego producenta piwa, czyli Perłę (kategoria „Marka”).

Warto dodać, że tytuł Honorowego Ambasadora Wschodu otrzymał reprezentant województwa mazowieckiego prof. Adam Daniel Rotfeld, badacz stosunków międzynarodowych. Profesor jest bezpośrednio związany z naszą Uczelnią, od lat współpracuje z prof. Hofman oraz całym Wydziałem Politologii i Dziennikarstwa. W 2014 r. za wybitne osiągnięcia naukowe Senat UMCS nadał mu tytuł doktora honoris causa.

Konkurs o prestiżowy tytuł Ambasadora Wschodu jest największym i najstarszym przeglądem dokonań osób, instytucji, firm oraz samorządów działających na terenie Polski Wschodniej, które przyczyniają się do promocji tej części kraju. Początki konkursu sięgają 2013 r., kiedy to z inicjatywy magazynu „Kraina Bugu” odbyła się jego pierwsza edycja. Od tego czasu w ośmiu edycjach przyznano 70 tytułów Ambasadora Wschodu.

Fot. Kamil Świderski / Materiały organizatora

    Aktualności

    Data dodania
    30 listopada 2021