Prawo międzynarodowe i prawo Unii Europejskiej - podwójne dyplomowanie

Idealna propozycja dla osób wiążących swoją przyszłość zawodową z instytucjami Unii Europejskiej 

Ukończenie tego kierunku pozwala na :

 • uzyskanie podwójnego dyplomu : UMCS oraz Uniwersytetu Lotaryńskiego w Nancy
 • zdobycie wiedzy z dziedziny prawa UE i prawa międzynarodowego
 • posługiwanie się francuskojęzyczną terminologią z tego zakresu i dokonywanie przekładów z języka francuskiego na język polski

Możliwości zatrudnienia po studiach:

 • instytucje i organy UE
 • organizacje międzynarodowe
 • organy samorządu terytorialnego mających w swoich zadaniach współpracę międzynarodową.
 • placówki dyplomatyczno-konsularne
 • wydziały i departamenty spraw międzynarodowych ulokowane w strukturach poszczególnych urzędów miast i gmin.
 • kancelarie międzynarodowe w tym prawnicze
 • korporacje międzynarodowe
 • biura poselskie

 Nasze atuty:

 • jeden z najlepszych wydziałów prawa w Polsce
 • praktyczne formy i metody nauczania
 • zajęcia prowadzone przez wysoko wykwalifikowaną kadrę naukową z UMCS oraz Uniwersytetu Lotaryńskiego w Nancy
 • przygotowanie do aplikacji dyplomatyczno-konsularnej
 • współpraca z Konsulatem Honorowym RP w Nancy, Urzędem Miasta Nancy, Uniwersyteckim Centrum Europejskim z Nancy, Urzędem Miasta Lublin, Centrum Europejskim UMCS oraz Ambasadą Francuską w Warszawie
 • liczne koła i organizacje studenckie
 • udogodnienia dla osób studiujących drugi kierunek 

 

 

Rekomendacje naszych absolwentów i aktualnych studentów :

Ilona Janicka : „Kierunek prawo międzynarodowe i prawo Unii Europejskiej jest według mnie kierunkiem unikatowym. Pozwolił mi kontynuować moją dotychczasową ścieżkę naukową. Dzięki niemu oraz znajomości języka francuskiego dostałam się na staż w Stałym Przedstawicielstwie Polski przy Biurze Narodów Zjednoczonych w Genewie. Kierunek pozwala zapoznać się z dziedziną prawa dyplomatycznego. Polecam go szczególnie osobom, które wiążą swoja przyszłość z dyplomacją lub z karierą w instytucjach unijnych”.

 

Gabriela Suchodolska : Ukończenie tego kierunku oraz lingwistyki stosowanej pomogło mi dostać się na staż w Parlamencie Europejskim w Luksemburgu w Departamencie Języka Polskiego w Dyrekcji Generalnej ds. Tłumaczeń Pisemnych. Kierunek Prawo międzynarodowe i prawo UE stanowił dodatkowy atut. Polecam ten kierunek, dlatego że można się dużo dowiedzieć a program studiów oferuje bardzo przydatną wiedzę o UE, którą powinien mieć każdy obywatel. To również super szansa na zdobycie dwóch dyplomów, odbycie zajęć z profesorami z innej uczelni i kultury. Co najważniejsze ten kierunek otwiera nowe drzwi do pracy w administracji.

Milena Pełczyńska: "Prawo międzynarodowe i prawo Unii Europejskiej to idealny kierunek dla osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę oraz zyskać nowe kompetencje, które przydadzą im się w karierze zawodowej (na szczeblu państwowym lub międzynarodowym). Studia w trybie podwójnego dyplomowania pozwoliły mi uzyskać dyplom francuskiej uczelni (Université de Lorraine), który jest unikatowy na skalę kraju i otwiera wiele drzwi dla młodych ludzi wiążących swoja karierę np. z instytucjami unijnymi lub samorządowymi. Zajęcia na kierunku są bardzo praktyczne, a wykłady prowadzone przez wykwalifikowana kadrę".

Natalia Niezabitowska :  „Studia te są niezwykle przydatne w naszym społeczeństwie. Oferują możliwość rozwijania swojej wiedzy na temat prawa międzynarodowego oraz struktur i wyzwań Unii Europejskiej. Wykładowcy pomagają studentom zgłębić tę problematykę! Podwójny dyplom może otworzyć drzwi do instytucji międzynarodowych i gwarantować więcej możliwości na przyszłość. Polecam więc jak najbardziej ten kierunek!”

Karolina Janikowska : „Studia na tym kierunku dały mi możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu prawa międzynarodowego, prawa Unii Europejskiej oraz podstaw funkcjonowania kluczowych instytucji europejskich i ich wpływu na stan prawa w naszym kraju. Dodatkowo dedykowane dla tego kierunku zajęcia lektoratowe pozwoliły na poznanie specyfiki tłumaczenia aktów prawnych w urzędowych językach UE, tj. angielskim i francuskim. Na szczególną wartość studiowania tego kierunku wpływają szczególnie zorganizowane zajęcia z profesorami zagranicznych uczelni oraz możliwość uzyskania równolegle dyplomu uczelni francuskiej”

Dominika Krawczyk: Jako absolwentka lingwistyki stosowanej o kombinacji językowej angielski- francuski szukałam studiów drugiego stopnia, które pozwoliłyby mi zarówno na wykorzystanie zdobytej wiedzy, jak i odkrycie nowych obszarów wcześniej mi nie znanych. Studia na kierunku Prawo międzynarodowe i prawo Unii Europejskiej okazały się dobrym trafem! Na studiach mogłam zdobyć nową wiedzę z zakresu prawa międzynarodowego oraz unijnego, co obudziło we mnie nowe zainteresowania. Dobrze wspominam zajęcia, a to głównie za sprawą wspaniałej kadry nauczycieli akademickich, która  zawsze zapewniała przyjazną atmosferę i służyła pomocą. To również dzięki nim możliwe było połączenie studiów z innymi zobowiązaniami, np. drugim kierunkiem. Serdecznie polecam !