Ukończenie tego kierunku pozwala na :
Możliwości zatrudnienia po studiach:
Nasze atuty:
Rekomendacje naszych absolwentów i aktualnych studentów :
Ilona Janicka : „Kierunek prawo międzynarodowe i prawo Unii Europejskiej jest według mnie kierunkiem unikatowym. Pozwolił mi kontynuować moją dotychczasową ścieżkę naukową. Dzięki niemu oraz znajomości języka francuskiego dostałam się na staż w Stałym Przedstawicielstwie Polski przy Biurze Narodów Zjednoczonych w Genewie. Kierunek pozwala zapoznać się z dziedziną prawa dyplomatycznego. Polecam go szczególnie osobom, które wiążą swoja przyszłość z dyplomacją lub z karierą w instytucjach unijnych”.
Gabriela Suchodolska : Ukończenie tego kierunku oraz lingwistyki stosowanej pomogło mi dostać się na staż w Parlamencie Europejskim w Luksemburgu w Departamencie Języka Polskiego w Dyrekcji Generalnej ds. Tłumaczeń Pisemnych. Kierunek Prawo międzynarodowe i prawo UE stanowił dodatkowy atut. Polecam ten kierunek, dlatego że można się dużo dowiedzieć a program studiów oferuje bardzo przydatną wiedzę o UE, którą powinien mieć każdy obywatel. To również super szansa na zdobycie dwóch dyplomów, odbycie zajęć z profesorami z innej uczelni i kultury. Co najważniejsze ten kierunek otwiera nowe drzwi do pracy w administracji.
Milena Pełczyńska: "Prawo międzynarodowe i prawo Unii Europejskiej to idealny kierunek dla osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę oraz zyskać nowe kompetencje, które przydadzą im się w karierze zawodowej (na szczeblu państwowym lub międzynarodowym). Studia w trybie podwójnego dyplomowania pozwoliły mi uzyskać dyplom francuskiej uczelni (Université de Lorraine), który jest unikatowy na skalę kraju i otwiera wiele drzwi dla młodych ludzi wiążących swoja karierę np. z instytucjami unijnymi lub samorządowymi. Zajęcia na kierunku są bardzo praktyczne, a wykłady prowadzone przez wykwalifikowana kadrę".
Natalia Niezabitowska : „Studia te są niezwykle przydatne w naszym społeczeństwie. Oferują możliwość rozwijania swojej wiedzy na temat prawa międzynarodowego oraz struktur i wyzwań Unii Europejskiej. Wykładowcy pomagają studentom zgłębić tę problematykę! Podwójny dyplom może otworzyć drzwi do instytucji międzynarodowych i gwarantować więcej możliwości na przyszłość. Polecam więc jak najbardziej ten kierunek!”
Karolina Janikowska : „Studia na tym kierunku dały mi możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu prawa międzynarodowego, prawa Unii Europejskiej oraz podstaw funkcjonowania kluczowych instytucji europejskich i ich wpływu na stan prawa w naszym kraju. Dodatkowo dedykowane dla tego kierunku zajęcia lektoratowe pozwoliły na poznanie specyfiki tłumaczenia aktów prawnych w urzędowych językach UE, tj. angielskim i francuskim. Na szczególną wartość studiowania tego kierunku wpływają szczególnie zorganizowane zajęcia z profesorami zagranicznych uczelni oraz możliwość uzyskania równolegle dyplomu uczelni francuskiej”
Dominika Krawczyk: Jako absolwentka lingwistyki stosowanej o kombinacji językowej angielski- francuski szukałam studiów drugiego stopnia, które pozwoliłyby mi zarówno na wykorzystanie zdobytej wiedzy, jak i odkrycie nowych obszarów wcześniej mi nie znanych. Studia na kierunku Prawo międzynarodowe i prawo Unii Europejskiej okazały się dobrym trafem! Na studiach mogłam zdobyć nową wiedzę z zakresu prawa międzynarodowego oraz unijnego, co obudziło we mnie nowe zainteresowania. Dobrze wspominam zajęcia, a to głównie za sprawą wspaniałej kadry nauczycieli akademickich, która zawsze zapewniała przyjazną atmosferę i służyła pomocą. To również dzięki nim możliwe było połączenie studiów z innymi zobowiązaniami, np. drugim kierunkiem. Serdecznie polecam !