Nowe wydanie „Wiadomości Uniwersyteckich”

Szanowni Państwo,

ukazało się wrześniowe wydanie „Wiadomości Uniwersyteckich”. Oprócz informacji na temat wydarzeń z życia akademickiego oraz sukcesów naszych pracowników i studentów można w nim znaleźć m.in. wspomnienie prof. dr. hab. Kazimierza Goebla, byłego rektora UMCS, relację z 8. Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie, artykuł dotyczący jubileuszu Polskiego Towarzystwa Botanicznego i wkładu Oddziału Lubelskiego w jego działalność, a także ciekawe rozmowy z:

• rektorem prof. dr. hab. Radosławem Dobrowolskim na temat tegorocznej ewaluacji dyscyplin naukowych;
  • dr Moniką Szkarłat z Instytutu Nauk o Polityce i Administracji UMCS i dr. hab. Michałem Łuszczukiem, prof. Uczelni z Instytutu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UMCS dotyczącą dyplomacji naukowej;
  • Wirginią Gieryng-Wójtowicz, dyrektorem Centrum Promocji UMCS na temat działań podejmowanych przez tę jednostkę.

Zapraszamy do lektury!

30 września 2022