Nowe wydanie „Wiadomości Uniwersyteckich”

Ukazało się czerwcowe wydanie „Wiadomości Uniwersyteckich”. Oprócz informacji na temat wydarzeń z życia akademickiego oraz sukcesów naszych pracowników i studentów można w nim znaleźć m.in. relację z otwarcia Welcome Center UMCS i ze Studenckiej Wiosny Teatralnej oraz ciekawe rozmowy z:

• prof. dr. hab. Krzysztofem Pomianem - historykiem, filozofem, publicystą i doktorem honoris causa UMCS;
  • dr Jolantą Rodzoś, prof. UMCS - pełnomocnikiem rektora ds. jakości kształcenia;
  • prof. dr. hab. Wojciechem Zgłobickim z Katedry Geologii, Gleboznawstwa i Geoinformacji UMCS nt. ekologii i ochrony środowiska.

W numerze jest również dodatek specjalny dla kandydatów na studia, w którym znajdują się m.in.:

• słowo prof. Doroty Kołodyńskiej, prorektor ds. studentów i jakości kształcenia skierowane do kandydatów;
  • prezentacja oferty kształcenia ze szczególnym uwzględnieniem nowości oraz kierunków anglojęzycznych;
  • rozmowy z pełnomocnikami rektora ds. rekrutacji oraz ds. studenckich;
  • teksty dotyczące tego, jak wybrać kierunek studiów oraz jak nie zmarnować długich wakacji.

Zapraszamy do lektury!

29 czerwca 2022